Başbakan Yardımcısından AB Açıklaması

İngiliz Başbakan ' ı ülkesinin AB birliğinden ayrılması konusunda yapılan protestolara karşı '' Türkiye ancak 3000 yıl sonra AB birliğinde yerini alır . '' gibi alaycı bir cümle kurunca Numan Kurtulmuş cevap verdi .

Başbakan Yardımcısından AB  Açıklaması
Başbakan Yardımcısından AB  Açıklaması Harun Güçlü
Bu içerik 3440 kez okundu.
Reklam

İngiltere , Türkiye ' nin AB birliğine girmesine engel olan ülkeler arasında gözükmektedir . Gibi bir yayılan duyum ile bir grup Türk halkı İngiltere ülkesi için ağır ithamlarda bulundu bu durumu değerlendirmek isteyen Cameron ise ithamların '' korku verici ve kaygılandırıcı bir durum '' olduğu yönünde değerlendirdi .

Bir röpartajında ise bu sözlere karşılık '' Türkiye ülkemizin AB birliğinden çıkmasını istiyor ancak 3000 yıl sonra AB birliğine girebileceğini görmüyor mu ? '' gibi alaycı bir ifade ile Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ' u kızdırdı . 

Numan Kurtulmuş durum hakkında : '' Türkiye olarak biz üzerimize düşen tüm görevleri tam hakkı ile yapıyoruz . O ithamlarda bulunan kişiler ise onların ayıbı olarak kalacaktır .  Türkiye için 3 bin yıl sonrasını tahmin edenlere şunu sormak isterim  30 yıl sonra AB ne halde ve nerede olacak  ? ''  değerlendirmesini yaptı . 

cameron numan kurtulmuş 3000 yıl
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük kızı düştü diye hastaneye getirdiler
Küçük kızı düştü diye hastaneye getirdiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler