Bornova'da Çocuk Senfoni Orkestrası.

Bornova Belediyesi, Naldöken Kültür Merkezi'nde yeni kurulan çocuk senfoni orkestrası için Cevdet İnci Eğitim Vakfı ile 'Barış için Müzik/İzmir-Bir Nota Bir Hayat' isimiyle müzik eğitim protokolü imzaladı

Bornova'da Çocuk Senfoni Orkestrası.
Bornova'da Çocuk Senfoni Orkestrası.
Bu içerik 713 kez okundu.
Reklam

Bornova Belediyesi, Naldöken Kültür Merkezi'nde yeni kurulan çocuk senfoni orkestrası için Cevdet İnci Eğitim Vakfı ile 'Barış için Müzik/İzmir-Bir Nota Bir Hayat' isimiyle müzik eğitim protokolü imzaladı. 

UNICEF'in Çocuk Dostu Şehirler projesine seçilen Bornova Belediyesi, 'Barış İçin Müzik / İzmir - Bir Nota Bir Hayat' projesiyle ilçede yaşayan ve kısıtlı imkanı olan müzik tutkunu çocukların müzik eğitimine destek oluyor. 6-18 yaş grubu çocukların eğitim aldığı çocuk senfoni orkestrası projesi için Cevdet İnci Eğitim Vakfı ile müzik eğitim protokolü imzalandı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve İNCİVAK Yönetim Kurulu Başkanı Şerife İnci Eren'in imzaladığı protokol töreni Naldöken Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Eğitime başlayan çocukların ailelerinin de katıldığı törende miniklerin verdiği konser büyük ilgi gördü. 

Kısıtlı imkanları olan bölgelerdeki çocukları müzikle sosyal hayata kazandırmayı amaçlayan 'Barış için Müzik/İzmir- Bir Nota Bir Hayat' projesinde Venezuella'da başlayan ve 40 yıldır dünyada uygulanan 'El Sistema' yöntemi uygulanıyor. 

Bir Nota Bir Hayat projesinin barış ve müzik gibi pek çok güzelliği içinde barındırdığını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Biz de bu projeyle geleceğimize yatırım yapıyoruz. Bu iyilik hareketi sayesinde pek çok sanatçı, bilim adamı veya devlet adamları buralardan yetişecek. Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda bulunan sahnemizde binlerce kişi karşısına çıktıklarında onların başarılarına şahitlik edeceğiz" diye konuştu. 

İNCİVAK'ın bu yıl 30. Yılını kutladığını söyleyen Şerife İnci Eren ise, Bornova Belediyesi'nin vakfın yaptığı aktivitelere her zaman destek olduğunu belirterek, “Barış için müzik projesinin dünya barışına da katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu projede zor ve önemli bir süreci Bornova Belediyesi'nin katkılarıyla aştık" dedi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım