CHP'li Sındır: Her türlü rejim değişikliği sürecinin karşısındayız

CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, yeni anayasa konusunda, parlamenter demokrasinin daha özgürlükçü bir yapıya kavuşturulması için her zaman çalışmaya hazır olduklarını belirterek, "Parlamenter demokrasiyi etkisizleştirecek, zayıflatacak her türlü rejim değişikliği sürecinin karşısında olur, masaya oturmayız" dedi

CHP'li Sındır: Her türlü rejim değişikliği sürecinin karşısındayız
CHP'li Sındır: Her türlü rejim değişikliği sürecinin karşısındayız
Bu içerik 479 kez okundu.
Reklam

CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, yeni anayasa konusunda, parlamenter demokrasinin daha özgürlükçü bir yapıya kavuşturulması için her zaman çalışmaya hazır olduklarını belirterek, "Parlamenter demokrasiyi etkisizleştirecek, zayıflatacak her türlü rejim değişikliği sürecinin karşısında olur, masaya oturmayız" dedi.


CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, İzmir'de CHP Karabağlar İlçe Başkanlığı'nın yeni binasında, İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililerle bir araya geldi. Parti içi çalışmalarla ilgili örgütle görüş alışverişinde bulunan Sındır, ülke gündemiyle ilgili de değerlendirmeler yaptı. Genel Sekreter Sındır, Karabağlar'dan CHP örgütlerine seslenerek, "Partililerimiz her bir kapıyı çalarak yurttaşlarımıza bilgilendirme yapmalı, çalışmalarımızı anlatmalı. Partililerimiz kapı kapı dolaşarak yoksulluğun, terörün, gelir dağılımı adaletsizliğinin ve bunlara bağlı sorunların CHP iktidarında sosyal devlet anlayışıyla biteceğini söylemeli. Başkanlık sistemine karşı olduğumuzu, başkanlık sisteminin diktatörlük olduğunu partililerimiz tüm yurttaşlarımızla paylaşmalı. AKP'nin yarattığı korku ve can güvenliği endişesini bertaraf ettiğimizde iktidara daha sağlam adımlarla gideceğiz. Biz doğruları anlattığımız sürece, vatandaşlarımızın desteği artarak devam edecektir" dedi.


SANDIK ÇEVRESİ ÖRGÜTLENMESİ


Sandık çevresi örgütlenme çalışmaların önemine değinen Sındır, "İlçe örgütlerimiz, ilçesindeki mahallelerde yaşayan tüm yurttaşlarımızı çok iyi tanımalı. O mahallenin sokaklarında yaşayanların derdini, sorunlarını bilmeli. Yaşlısının, engellisinin, gencinin kısaca orada yaşayan yurttaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenmeli. Yarın bir seçim olduğunda kapılarını çaldığımızda Ahmet amca, Ayşe teyze biz geldik diyebilmeli. Sandık çevresi örgütlenmesi bu nedenle çok önemli. Sandık çevresi sorumluları, kendi seçim çevrelerinde ilçe başkanlıklarıyla sürekli temas halinde olmalı. Bu işleyiş ilçe örgütünün, ilçesini kılcal damarlarına kadar tanımasını sağlar. Sandıklardan sorumlu olan üyelerimiz çalışmalarını yarın seçim olacakmış gibi titizlikle yapmalı. Parti içi eğitimi yeniden planlayacağız ve bütün partililerimizin o eğitimini almasını sağlayacak bir anlayışı hakim kılacağız" dedi.


'REJİM DEĞİŞİKLİĞİNİN KARŞISINDAYIZ'


Yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili de konuşan Sındır şunları söyledi:


"AKP'nin yeni anayasa çalışmaları adı altında yaptığı tek şey başkanlık sistemini getirebilmektir. Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunları çözebilmek için 'başkanlık' gerekir diyorlar. Bu yönde kamuoyunda algı yaratmaya çalışıyorlar. AKP bugün yaptığı propaganda ile parlamenter demokrasi itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor. Biz Türkiye'de darbelerin getirdiği, yaşamın her alanında özgürlükleri kısıtlayan hukuki düzenlemelerin, bir an önce ortadan kaldırılması gerektiğini söylüyoruz. Parlamenter demokrasinin daha demokratik, özgürlükçü bir yapıya kavuşturulması için her zaman çalışmaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Parlamenter demokrasiyi etkisizleştirecek, zayıflatacak her türlü rejim değişikliği sürecinin karşısında olur, masaya oturmayız. CHP'nin, Anayasa değişikliğinden önce insanların sevgi, barış, kardeşlik içinde yaşayacağı, demokratik ve özgürlükçü bir hukuk düzenini istediğini söyleyeceğiz. Yurttaşlarımıza parlamenter demokrasiyi etkisizleştirecek, zayıflatacak her türlü rejim değişikliği sürecinin ise karşısında olduğumuzu anlatacağız."

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım