36 yıldır üniversite sınavına giriyor

SAMSUN'un Bafra İlçesi'nde, sözleşmeli sınıf öğretmenliği yapan 54 yaşındaki Adem Topçuoğlu, bu yıl 36'ncı kez üniversite sınavına girdi

36 yıldır üniversite sınavına giriyor
36 yıldır üniversite sınavına giriyor
Bu içerik 371 kez okundu.
Reklam

SAMSUN'un Bafra İlçesi'nde, sözleşmeli sınıf öğretmenliği yapan 54 yaşındaki Adem Topçuoğlu, bu yıl 36'ncı kez üniversite sınavına girdi. Topçuoğlu, hobi olarak her yıl üniversite sınavına girdiğini söyledi.


Bafra'da İlçesi'nde sözleşmeli sınıf öğretmenliği yapan Adem Topçuoğlu, 36 yıldır aralıksız olarak her yıl üniversite sınavına giriyor. 1980 yılında Bafra Lisesi'nden mezun olan Topçuoğlu, bu yıl 36'ncı defa sınava girdi. Bafra Kız Topçuoğlu, Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda diğer adaylarla birlikte soruları çözmek için ter döktü.


36'ncı defa sınav heyecanı yaşayan Topçuoğlu, "Mezun olduktan sonra her yıl sınava girdim. 3 üniversite bitirdim. Şu an İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi 4’üncü sınıf öğrencisiyim. Ancak üniversite sınavına girmekten hiç vazgeçmedim. Benim hobim de üniversite sınavlarına girmek. Yeni mezun öğrenciler gibi her sınava girdiğimde aynı heyecanı yaşıyorum. Bu heyecan için her yıl sınava giriyorum. Hayatımın neredeyse yarısından fazlasını üniversite sınavına girerek geçirdim. Ben bu heyecanı seviyorum ama sınava girecek lise öğrencilerine tavsiyem sınavdan önce ve sonra stres ve heyecan yapmasınlar" dedi.


Bekar olan Topçuoğlu, Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu'nu, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni ve Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Meslek Yüksekokulu Otobüs Şoförlüğü Bölümü'nü bitirdiğini halen Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi 4’üncü sınıf öğrencisi olduğunu dile getirdi.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkan Şoray'dan gelen kötü haber
Türkan Şoray'dan gelen kötü haber
Survivor’dan Kim Elendi 26 Nisan 2016
Survivor’dan Kim Elendi 26 Nisan 2016