Sunucu Yatırımı Yapmak İstemeyen Firmalara Özel Çözümler

Sunucu Yatırımı Yapmak İstemeyen Firmalara Özel Çözümler

Sunucu Yatırımı Yapmak İstemeyen Firmalara Özel Çözümler
Sunucu Yatırımı Yapmak İstemeyen Firmalara Özel Çözümler Harun Güçlü
Bu içerik 917 kez okundu.
Reklam

Sunucu hizmetleri kullanmak kararını vermek için ihtiyacınız olan birkaç veri vardır. Örneğin uzaktan erişim ihtiyacınız var mı? E-posta trafiğiniz ne çapta? Web siteniz ağır uygulamalar barındırıyor mu? Gibi sorular sorarak esasen sunucu ihtiyacınızın varlığını tespit edebilmeniz mümkündür. Tabii bu tespiti yaptıktan sonra ikinci aşama, hangi sunucu çözümü tercih edeceğinize karar vermektir, zira ihtiyaçlarınızı karşılamaya uygun sunucu çözümü tercihinizden farklı nitelikleri gerektiriyor olabilir. Örneğin, Dedicated Server, Shared Server, Co-Location, Cloud Server gibi seçeneklerden hangisini kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız, gereksiz maliyetlere katlanabileceğiniz gibi, katlandığınız maliyetin işe yaramadığı ürünleri de tercih etmeniz muhtemeldir. Bu durumda DoraBase olarak, sizlere doğru çözümlere sahip olabilmeniz için destek vermekten memnuniyet duyarız.

Öncelikle sunucuların ne özellikler taşıdıklarını bilmek gerekir. Örneğin, Dedicated server, konvansiyonel sunucu çözümüdür. Uzun yıllardır kullanılır, sunucu donanım birimi olarak tahsis edilen makineler üzerinde belli alanlar size tahsis edilerek erişime açılır. Bu sunucular tek noktada depolama yapar ve yayınları bu merkezin kapasitesi oranındadır. Cloud Server ise daha komplike ve esnek bir sunucu çözümüdür. Birçok sunucu makinesinin birlikte çalışması ve sanal birimlerin tek bir büyük makine üzerinde çalışıyormuş gibi performans göstermesini sağlar. Yani yüzlerce makineyi birbirine ekleyip kullanmak imkanı cloud server teknolojisinde mümkündür. Ayrıca cloud sunucular üzerinde sistem ayarları kolayca yapılabilir. Son derece esnek ve kullanışlı çözümler olan cloud sunucular, son yıllarda en çok tercih edilen sunucu çözümü olarak öne çıkmaktadır.

Cloud sunucu çözümleri Dedicated Server çözümlerine göre daha ekonomiktir. Zira pek çok yönetimsel maliyet cloud çözümlerinde minimize edilmiş durumdadır. Pek çok sunucu için tek bir yönetim merkezi, tek bir güvenlik ara yüzü yeterli olup, sevk ve idaresi son derece hızlı ve efektif olmaktadır. Ayrıca ek lisans maliyetleri, güncelleme ve donanım aksaklarının sebep olduğu zaman kayıpları da cloud server teknolojisinde yok denecek kadar azdır. DoraBase size ihtiyacınız olan en doğru çözümü üretip, sorunsuz biçimde kullanabilmeniz için gelişmiş çözümler sunmaktadır. Hizmetlerimiz kapsamında satın alacağınız veya kiralayacağınız hizmetleri sorunsuz biçimde kullanabilir, iş hayatınızda teknolojik sorunlarınızda bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
Diyabetik ayak: ağrı hissi kaybı ağırlaştırmanın başlangıcıdır
Diyabetik ayak: ağrı hissi kaybı ağırlaştırmanın başlangıcıdır