Euro 2016 Milli Takım Kadrosunda Kimler yok ki…

Euro 2016 Milli Takım Kadrosunda Kimler yok ki…

Euro 2016 Milli Takım Kadrosunda Kimler yok ki…
Euro 2016 Milli Takım Kadrosunda Kimler yok ki… Harun Güçlü
Bu içerik 2197 kez okundu.
Reklam

a-milli-takim-kadrosu

 

2016 Avrupa futbol şampiyonasında Türkiye ne kadar başarılı olabilir tartışılır, daha doğrusu Fatih Terim'in seçimini yaptığı bu kadro neler yapabilir olabilir? Özellikle milli takım kadrosu açıklandıktan sonra gözler ortasaha oyuncularına çevrildi.

Ortasaha konusunda o kadar fazla seçenecek arasında bir çok yetenekli oyuncu kendini kadro dışında buldu. Örneğin Alper Potuk ve Gökhan Töre, ileriye kat edebilen ve bireysel yetenekleriyle ön plana çıkan milli takıma gerçekten çok önemli katkılar yapabilecek özelliklere sahip iki değerli oyuncularımız olabilecek iken, gelin görün ki bu yetenekli oyuncular kendini kadro dışında buldu.

 Özellikle Alper konusuna değinecek olursak, Fatih hocanın bir kez daha düşünmesi gerektiğini söyleyebilirim.  Ani ataklar yapabilen ve oyunun seyirini değiştirebilecek kapasitede olan Alper,  izleyeceğimiz maçları ayrı bir heyecan katabilirdi. Hiç kimse şu bahanenin arkasına sığınmamalı: Alper bu sene Fenerbahçe'de yeterince forma şansı bulamadı o yüzden kadro dışı kaldı. Aslında bu söylemlerin yerine Alper’in aslında sürekli oynarak form tutan oyunculardan değil, fırsat verildiğinde elinden geleni yapmaya çalışan yaratıcı bir oyuncu olduğunu gözden kaçırmamak gerekirdi.

Evet bu sezon yeterince forma şansı bulamadı ama milli takımda öyle kritik maçlar ve anlar olacak ki belki 70. dakikadan sonra oyuna katılıp maçın kaderini değiştirebilecekti.

 Gökhan Töre’ye gelecek olursak. Oynadığı futbol ile bireysel olarak biraz daha ön plana çıkıyor, top hakimiyeti ve topla hızı gerçekten çok iyi. Euro cup 2016’da oynanacak maçlarda  bu iki oyuncu önemli anlarında oyuna dahil edilip rakip takımın defansının dengesini bozabilecek kabiliyette oyunculardı.

Kadroya dahil edilen Nuri Şahin'e göz atacak olursa şimdiye kadar kendini 100 kere ispat etme şansı tanınmış olmasına rağmen bir türlü isteneni verememiş talihsiz bir oyuncusu olarak karşımıza çıktı. Kendisinden beklenen başarılı futbolu, Borrussia Dortmund dışında forma giydiği hiç bir takımda sergileyemedi.

 Real Madrid'te oynadığı dönemlerde, futbol severlerin beklediği ve hayalini kurduğu Nuri’yi bir türlü görmedik. Şimdiye kadar milli takıma da büyük bir katkısının olduğunu söylemek zor.

Demem o ki Gökhan Töre ve özellikle Alper Potuk gibi patlamayı bekleyen  yıldız adayları dururken Nuri Şahin'in kadroda olması gerçekten Türk futbolu adına ve özellikle Avrupa futbol şampiyonası için malasef bir kayıp gibi geliyor.

Euro 2016’da, birbirinden keyifli maçlar şimdiden spor bahisler yapacakları heyecanlandırıyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım