Eğitim İmkanlarıyla Polonya Üniversiteleri

Temelde İngilizce eğitim verirken; arzu ederseniz ülkenin yerel dilini de göreceğiniz dersler ve gerçekleştireceğiniz pratikler sayesinde rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Eğitim İmkanlarıyla Polonya Üniversiteleri
Eğitim İmkanlarıyla Polonya Üniversiteleri tanitim tanitim
Bu içerik 313 kez okundu.
Reklam

Polonya Üniversiteleri,

  • Temelde İngilizce eğitim verirken; arzu ederseniz ülkenin yerel dilini de göreceğiniz dersler ve gerçekleştireceğiniz pratikler sayesinde rahatlıkla öğrenebilirsiniz.
  • Lisans tahsilinin yanında, yüksek lisans ya da doktora tezi için uygun çalışma ortamlarını sunarken; eğitim kurumlarına giriş yapabilmek için eğitim danışmanlığı veren firmalar ile iletişime geçmeniz, size büyük kolaylıklar getirir.

Gerek Polonya gerekse yurtdışında eğitim veren farklı ülke okulları, doğrudan kayıt olabileceğiniz sistemi sunmaz; zira her isteyenin gerçekleştireceği kayıt, takdir edersiniz ki okulun mevcut kalitesini epey düşürür. Bu bakımdan yabancı ülkede okuyabilmek amacıyla iki ülke eğitim sistemi arasındaki köprüyü bulmanız, daha sonra da bulduğunu köprüyü takip etmeniz gerekir. Danışmanlık hizmeti veren firmalar, gitmek istediğiniz ülkedeki optimal pozisyonları elinizin altına getirirken; firmadan aldığınız hizmet, anavatanınıza gelene değin sürekli devam eder.

Macaristan Üniversiteleri ve Kayıt

Macaristan Üniversiteleri vasıtasında eğitim hayalinizi gerçekleştirmek için öncelikle hangi bölümde okuyacağınıza karar vermeli, sonra da o bölüme sahip üniversitelerin sıralamasını yapmalısınız. Macaristan’da yer alan kimi okullara sınavsız giriş yapılabilirken; kimi okul veya bölümler için Türkiye’deki sınavlara girmeniz gerekir. Eğitim alacağınız bölümler, İngilizce olduğundan dolayı çok fazla sorun yaşamazsınız; lakin yabancı dil seviyenizi ölçmeden farklı bir ülkeye gitmeniz, büyük sıkıntı yaşamanıza sebebiyet verebilir. Macaristan ve Polonya, hızlı şekilde vize sonucu veren ülkeler arasında bulunduğu için eğitim hayatınıza başlamadan 2-3 ay evvel gerekli başvuruları yapabilirsiniz.

Yurtdışında Lise Okumanın Yolları

Yurtdışında Lise eğitimi alabilmek adına belirli seviyedeki İngilizceye sahip olman, daha sonra da halihazırda okuduğun okuldaki not ortalamanın geçer seviyede olması gerekir. İngilizce seviyesi, SLEP veya TOEFL Junior gibi sınavlar sayesinde öğrenilirken; www.gowest.com.tr adlı internet adresinde konuyu iyice öğrenebilirsin.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım