Güzel Bacaklara Nasıl Kavuşulur

Güzel Bacaklara Nasıl Kavuşulur

Güzel Bacaklara Nasıl Kavuşulur
Güzel Bacaklara Nasıl Kavuşulur Harun Güçlü
Bu içerik 416 kez okundu.
Reklam

Bayanlarda ve erkeklerde görülen bacak ve baldır harmonisi genel vücut algısında önemli bir yer tutar. Bayanlar iş ve günlük yaşamlarında bacak bölgesini açık bırakacak kıyafetler giyme gereksinimi daha fazla duyarlar. Bayanlar bacakları konusunda daha hassasiyet gösterirler. Bu bölgenin kapatılması, kamufle edilmesi özellikle yaz ayları için pek mümkün değildir.  Bunun için bacak inceltme operasyonları estetikleri genelde bayanlara uygulanır. Erkekler genelde daha kaslı bir görünüm isterken, bayanlar simetri düzgün, normal kalınlıkta bacakları olsun isterler. Bayacak estetiğine yönelik girişimler, ilk defa 70’li yıllarda vücut geliştirme sporcularında başlamıştır. Bu operasyonlar sonucunda olumlu sonuçlar alınmıştır. Bu nedenle bacak operasyonundaki teknikler ve kullanılan malzeme kalitesi günümüze kadar gelişerek gelmiştir. Kadınların veya erkeklerin bacaklarındaki eğrilik, çarpıklık pantolon giydiklerinde bile gizlenemez hal almıştır. Maalesef çocukluk döneminde uygun spora başlayamamak, bilinçsiz ve kötü beslenmek, genetik miras sonuçları yüzünden bacak bölgesinde şekil bozuklukları görülmektedir. Estetik operasyonlarının yanı sıra bacak estetiği sıklıkla, ‘’polio çocuk felci’’ ve baldır kaslarının gerginliğinden meydana gelen ‘’clup foot’’ deformesinde tedavi amaçlı da kullanılmaktadır.

                Bacak estetiği için öncelikle seçilen doktorla bağlantı kurmak gereklidir. Bu operasyonlar plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bacak estetiğindeki en önemli unsur neden yapılacağıdır. Şekil bozukluğu geçirilmiş bir çocuk felcinden sonra mı meydana geldi? Yoksa her şey normal fakat diz içlerinde biriken yağlanma bacak hamonisini mi bozdu? Mutlaka her iki bacağında ayrı ayrı ölçümleri yapılmalıdır. Normları kıyaslandıktan sonra simetriler gözden geçirilmeli. Daha sonra sebepler belirlenir uygun yöntem kararlaştırılır. Eğer implant ile bitkisel ilaçlar ve sigara mutlaka operasyon öncesi kesilmelidir. Bacak estetiği için implant ile çarpık bacak düzeltme, yağ transferi ile çarpık ve ince bacak düzeltme, liposculpture ve yağ transferi ile denge prosedürü, kalın bacak incetilmesi ayak bileği ve diz bölgesi inceltme kalınlaştırma operasyonları yapılır.

                Operasyon genellikle 1-2 saat civarında sürer. Fakat yerleştirilen implant âdetine göre operasyon süresi değişiklik gösterebilir. Hastalar genelde 2-3 gün ayakları yüksekte istirahat etmelidir. İş başı süresi 5-7 gündür.  

Daha detaylı bilgi için tıklayınız

http://bacakestetik.net/carpik-bacak-estetigi.html

Op Dr Ali Mezdeği

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım