Sağlık turizminde Orta Asya hamlesi

BATI Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), sağlık turizmi çalışmaları kapsamında Antalya Valiliği'nin önderliğinde Özbekistan, Kırgızistan ve Azerbaycan'daki hedef kitleye yönelik 6 günlük tanıtım turu ve çalıştay programı hazırladı

Sağlık turizminde Orta Asya hamlesi
Sağlık turizminde Orta Asya hamlesi
Bu içerik 415 kez okundu.
Reklam

BATI Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), sağlık turizmi çalışmaları kapsamında Antalya Valiliği'nin önderliğinde Özbekistan, Kırgızistan ve Azerbaycan'daki hedef kitleye yönelik 6 günlük tanıtım turu ve çalıştay programı hazırladı.

Antalya sağlık turizmini geliştirmek, yaygınlaştırma ve tanıtmak amacıyla çalışmalarını sürdüren BAKA, Sağlık Bakanlığı Sağlık Turizmi Koordinasyon Kurulu işbirliği, Antalya Valiliği'nin önderliğinde THY ile yeni bir tanıtım programı hazırladı. Sağlık turizmi hedefiyle Orta Asya ülkeleri Özbekistan, Kırgızistan ve Azerbaycan'dan doktor, hastane ve seyahat acentesi yetkilileri ile gazetecilerden oluşan 33 kişilik heyet, 14-19 Mart tarihlerinde Antalya'ya gelecek.

Antalya Valiliği tarafından bilgilendirilecek heyet üyeleri, organ nakilleriyle tanınan Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nin yanı sıra Antalya Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile özel hastane ve kliniklerde incelemelerde bulunacak. Ayrıca heyet üyeleri, kamu ve özel hastaneler ile turizm sektörünün temsilcileri ile çalıştayda bir araya gelip ikili görüşmeler (B2B) gerçekleştirecek.,

Sağlık turizmi kümelenmesi için sektörün tüm önemli aktörleriyle işbirliği içinde olduklarını hatırlatan BAKA Genel Sekreter Mehmet Sırrı Özen, "Antalya turizminin tüm yıla yayılası açısından sağlık turizminin stratejik önemi var" dedi. 42 hastanesi, 6 bin yatak kapasitesi ile organ nakilleri, obezite, estetik ve onkoloji alanlarında dünya çapında başarılara imza atan Antalya'nın sağlık turizminde hak ettiği yere gelmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Özen, şunları kaydetti:

"Antalya, organ nakli konusunda ilkleri başarmış bir yer. Türkiye'de ilk yüz nakli Antalya'da gerçekleştirildi. Organ ve doku nakli ameliyatlarında lider. Antalya'nın bu anlamda ulaştığı noktayı daha da ileriye taşımak için çalışıyoruz. Kaliteli sağlık hizmeti bulunan Antalya'daki kamu ve özel hastaneleri, altyapı ve teknolojik bakımdan sağlık turizmine hazır. Turizmin yanı sıra sağlık hizmetleriyle de marka olabilecek kapasiteye sahip Antalya'nın sağlık turizminde ilk tercih edilen yer olabilmesi için tanıtım çalışmalarımız devam edecek."

 

  

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım