İzmir'de konut satışı düştü

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İzmir Bölge Müdürlüğü'nün verdiği bilgiye göre, İzmir'de Ocak ayında konut satışları, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4 oranında azaldı

İzmir'de konut satışı düştü
İzmir'de konut satışı düştü
Bu içerik 390 kez okundu.
Reklam

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İzmir Bölge Müdürlüğü'nün verdiği bilgiye göre, İzmir'de Ocak ayında konut satışları, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4 oranında azaldı.


Ekonomideki durgunluk, piyasanın can damarı inşaat ve konut sektörünü de vurdu. TÜİK verilerine göre İzmir'de geçen yıl Ocak ayında 5 bin 483 olan konut satışı, bu yılın Ocak ayında yüzde 4 oranında azalarak 5 bin 243 olarak greçekleşti. İzmir'de ipotekli konut satışları ise bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 16 oranında azalarak bin 943 oldu. Ocak ayında satışı yapılan konutların yüzde 37'si ipotekli satış olarak gerçekleşti. İpotekli satışların, yüzde 40'ını ilk satış, yüzde 60'ını ise ikinci el satışlar oluşturdu. Diğer satışların ise yüzde 43'ünü ilk satışlar, yüzde 57'sini ikinci el satışlar oluşturdu.


KARŞIYAKA BİRİNCİ


Nüfusu 150 bin üzeri ve konut satış sayısı yüksek olan ilçelerde, İzmir'de 2016 Ocak ayında en fazla konut satışı Karşıyaka'da gerçekleşti. 2016 Ocak ayında Karşıyaka'da 740 konut satılırken, Karşıyaka'yı 503 konut satışı ile Buca, 439 konut satışı ile Çiğli, 424 konut satışı ile Karabağlar, 357 konut satışı ile Torbalı, 336 konut satışı ile Konak, 232 konut satışı ile Bornova, 205 konut satışı ile Bayraklı takip etti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım