Ön Ödemeli Kart Kullanım Avantajları Nelerdir?

Ön ödemeli kart kullanıcıları kartlarını genellikle e-ticaret alışverişlerinde güvenli alışveriş yapmak amacı ile kullanıyorlar.

Ön Ödemeli Kart Kullanım Avantajları Nelerdir?
Ön Ödemeli Kart Kullanım Avantajları Nelerdir? tanitim tanitim
Bu içerik 364 kez okundu.
Reklam

Ön ödemeli kart kullanıcıları kartlarını genellikle e-ticaret alışverişlerinde güvenli alışveriş yapmak amacı ile kullanıyorlar. Kredi kartı veya hesap kartı bilgilerinin internet ortamı üzerinden işlem yapılırken çalışmasından korkan kişiler için oluşturulmuş ön ödemeli kartlar, kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşmış durumdalar.

Ön ödemeli kartların en büyük avantajı güvenli olmasıdır. Güvenlilikten kast edilen şey; kredi kartı ya da hesap kartı gibi içerisinde önemli miktarlarda paranın bulunduğu kartlardan ziyade, düşük miktarda para yüklemeleri yapılabilen ve bu tutar doğrultusunda alışveriş yapılan ön ödemeli kartları kullanmanın avantajıdır. Genellikle kontör sistem mantığı ile kullanılan kartları bireyler aldıklarında içlerine ihtiyaçları doğrultusunda para yükleyerek alışverişlerinde kullanıyorlar. Üstelik tek kullanımlık pin kodları sayesinde kartın şifresi her kullanımda kart kullanıcısına özel oluyor.

Bunun yanı sıra ön ödemeli kartların kullanımı için bir yaş sınırı olmaması bir başka avantaj olarak karşımıza çıkıyor. 18 yaşından küçük bireylerinde e-ticaret işlemlerinde kart kullanmaları ön ödemeli kartlar sayesinde oldukça kolaylaşıyor.

Ön ödemeli kartları kullanmak için banka hesabına ihtiyaç duyulmaz ya da banka hesabı açmak gerekmez. Ön ödemeleri kartları satış noktalarından temin ettikten sonra kullanılacak olan kartın anlaşmalı banka ve bankamatiklerinden para yatırma ve çekme işlemleri gerçekleştirilir.

Piyasa da birçok ön ödemeli kart markası vardır. Bunlardan bazılarının isimleri ise; paykasa http://orionukash.net/paykasa-kart.html , cashixir http://orionukash.net/cashixir ve jeton http://orionukash.net/jeton/ karttır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım