Gasmek kursiyerlerine motivasyon eğitimi

GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi tarafından GASMEK kursiyerlerine yönelik; 'Motivasyon ve verimli çalışma yöntemleri' söyleşisi düzenlendi

Gasmek kursiyerlerine motivasyon eğitimi
Gasmek kursiyerlerine motivasyon eğitimi
Bu içerik 344 kez okundu.
Reklam

GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi tarafından GASMEK kursiyerlerine yönelik; 'Motivasyon ve verimli çalışma yöntemleri' söyleşisi düzenlendi.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları GASMEK kursiyerlerinin yoğun ilgi gösterdiği söyleşi, Davranış Bilimleri Uzmanı ve yazar Aşkım Kapışmak tarafından verildi.

Söyleşiye katılan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken, yaptığı açılış konuşmasında, GASMEK'in yaklaşık 122 branşta 22 merkezde bir yıl içerisinde 29 bin kursiyere eğitim verdiğini söyledi. Çocuklara üniversite sınavlarında katkı sağlamak ve vatandaşları meslek sahibi yapmak için bu tür kursları düzenlediklerini anlatan Köken, şöyle konuştu:

"Buradan ben Avusturya'ya gitsen 'Büyükşehir'in Genel Sekreteriyim' desem bana kimse iş vermez. Ama bir ebru sanatçısıyım, bir saz sanatçısıyım, bir kumaş dokumacısıyım, desinatörüm deseler hemen iş bulabilirler. O yüzden biz gönül ister ki herkes bir meslek sahibi olsun ve herkesin mutlaka bir branşta hobisi olsun. Yarın büyük makamlara geldiklerinde, anne baba olduklarında o hobilerinin çok faydası olacaktır. Bunlarla beraber biz toplumda belirli meslekteki insanları bir araya getirmeye çalışıyoruz."

Kursların çocuklar üzerindeki olumlu etkisini anlatan Köken, çocukların farklı ihtiyaç, istek ve enerjileri olduğunu ve bunların dikkate alınması gerektiğini vurguladı. Her türlü branş ve meslekte kurs verme imkanlarının olduğunu aktaran Köken, bu tarz etkinliklerin devam edeceğini kaydetti. Köken'in açıklamasının ardından sahneye çıkan Kapışmak, katılımcılara, motivasyon ve verimli çalışma, insan beyninin çalışma yapısı, motivasyon ve performans ilişkisi, verimli çalışma yöntemleri, stres nasıl yönetilir ve pozitif düşünce konularını anlattı.

Kadın-erkek ilişkileri ile evliliklerde yaşanan sıkıntılara da değinen Kapışmak, kadın ve erkek beyninin aynı olmadığına vurgu yaptı.

Üretilmiş ve gerçek acı arasındaki farkları da anlatan Kapışmak, ölümün gerçek acı olduğuna dikkat çekerek, üretilmiş acıları artan toplumların gerçek acılardan uzaklaştığına işaret etti.

Birikmiş stresin sporla atılacağını ifade eden Kapışmak, “Ne yaparsanız yapın başkalarının gözünde kendinizi arayamayın, bu kadar tavizinizin, fedakarlığın, iyiliğin nedeni bu. Ve en çok darbeyi de en çok taviz verdiğinizde yerseniz. Sakın ha, başkalarının hayatını kolaylaştırmayın iyilik adı altında. İyilik tedbirli yapılırsa karşılığını bulur. Ama aynı kişiye hata yapması için de fırsat verir. O yüzden kimse size zarar vermiyor aslında, siz bazen insanlara izin veriyorsunuz bu tavizlerinizle" dedi.

Televizyon izlemenin zararlarını anlatan Kapışmak, katılımcılara seslenerek 'televizyonu kapatın' tavsiyesinde bulundu.

Bu arada söyleşide, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken, Uluslararası Gastronomi Festivali kapsamında düzenlenen yemek yarışmasında gastronomi şehri Gaziantep'e 'altın madalya' kazandıran GASMEK kursiyerlerinden İsmail Aşkın'a madalyasını takdim etti. Ayrıca GASMEK bünyesinde hizmet veren Hakan Özcan Kurs merkezinde eğitim alan öğrencilerin 'Mavi Kapak Projesi' kampanyasıyla temin ettikleri tekerlekli sandalye, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Serdar Tolay tarafından engelli bir vatandaşa verildi.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
Diyabetik ayak: ağrı hissi kaybı ağırlaştırmanın başlangıcıdır
Diyabetik ayak: ağrı hissi kaybı ağırlaştırmanın başlangıcıdır