Hazine, trafik sigortasın da yüksek prim uygulayana göz açtırmadı!

Başbakan Yardımcısı Şimşek "Zorunlu trafik sigortasında aşırı yüksek prim teklifi başta olmak üzere kural ihlalinde bulunan sigorta şirketlerini tespit ettik. Bu kapsamda Hazine, 27 şirkete idari para cezası kesti. Bu yıl mayıs ayından kasım sonuna kadar tüm araç grupları için primlerde ortalama yüzde 8'lik düşüş gerçekleşti. Prim düşüşleri arzuladığımız seviyede değil" dedi.

Hazine, trafik  sigortasın da yüksek prim uygulayana göz açtırmadı!
Hazine, trafik  sigortasın da yüksek prim uygulayana göz açtırmadı! Harun Güçlü
Bu içerik 367 kez okundu.
Reklam

Başbakan Yardımcısı Şimşek “ mecburi trafik sigortasında aşırı yüksek prim teklifi başta olmak üzere kuralları ihlalinde bulunan sigorta şirketlerini araştırıp bulduk.

 

Bu kapsamda Hazine, 27 şirkete idari para cezası kesti.Bu yıl da mayın ayından kasım sonuna kadar bütün araç grupları için primlerde ortalama olarak %8’lik düşüş gerçekleştirildi.Prim düşüşleri istediğimiz seviyede değil “ dedi.

 

Şimşek, AA muhabirine yaptığı konuşmalarda, son yıllarda Türkiye’de görülen hasar maliyetlerindeki artışa karşılık sektöründe primleri yükselttiğini gördüklerini, bu ve yasa üzerinden hem sektörü rahatlatmak amacıyla hem de vatandaşın uygun ve kaliteli hizmete ulaşılması amacıyla önemli tedbirler aldıklarını itiraf ettiler.

 

Trafik sigortası poliçe tanzimi esnasın da teminat kapsamında girmeyen rizikoların yargılı kararları ile kapsama dahil edilmesi ve hasar ödemelerine belirsizliğe neden olmuş yapısal aksilikler nedeniyle özellikle 2015 yılının ikinci yarısında primlerde meydana gelen artışların dikkatlerinle izlediklerini ve yasal düzenlemelerin yapıldığı anlatan Şimşek, bu çerçevede 26 nisan’da çıkarılan kanunun ile trafik sigortasının maliyetlerinin öngörülen hale getirebilmesi için çaba harcandığı belirtti.

 

Kaynak: http://www.millihaber.org

hazine trafik sigortası araç zorunlu
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım