Darbeci askerler Yunanistan'da

Fetullahçı Terör Örgütün (FETÖ) darbe girişimine katıldığından sonra Yunanistan’a kaçmış olan darbecini askerlerin 2’sinide iade edip edilmeyeceğini 23 Ocakta karar vereceklerdir.

Darbeci askerler Yunanistan'da
Darbeci askerler Yunanistan'da Harun Güçlü
Bu içerik 407 kez okundu.
Reklam

Fetullahçı Terör Örgütün (FETÖ) darbe girişimine katıldığından sonra Yunanistan’a kaçmış olan darbecini askerlerin 2’sinide iade edip edilmeyeceğini 23 Ocakta karar vereceklerdir. Darbeci 8 askerlerden olan Süleyman Özkaynakçı ile Bilal Kurugül, Yunanistan’da yüksek mahkemede (Arios Pagos) hakimin karşısına çıkmıştır.

Mahkemede askerlerin avukatları da bazen eski Adalet Bakanı Mihalis Statopoulos’un da olduğu bir grupta bilirkişi de dinlenmiştir. Mahkeme sonrasında savcı, askerlerin, adil yargılanmalarının hakkında endişeleri hakkında iade edilmemelerini istemiştir.

Hakimlerin karar vermelerinin üzerine 23 Ocak’ta mahkemenin yeniden toplanmalarına karar verilmiştir. Diğer askerlerin hakkında duruşmaların da bu hafta içerisinde yapılacaktır.

Darbe girişiminin sonrasında askeri bir helikopter ile Yunanistan’a kaçmış olan 8 darbecilerin Türkiye’ye iadesiyle alakalı kısa bir süre önce Atina’da ki temyiz mahkemesinde görülmüş olan üç ayrı duruşma sonrasında, 3 asker için de Türkiye’ye iade talebi onaylanmıştır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım