Bombalı Saldırı

Bombalı Saldırı
Bombalı Saldırı Harun Güçlü
Bu içerik 3579 kez okundu.
Reklam

Diyarbakır da 2 polis 7 sivil şehit  oldu.PKK'nın hain saldırısından sonra silahlı çatışma başladı. Bombalı araç bir araca çarpıp kazaya neden oldu. Kazaya karışan araçtan kaçan aracı takip edip durdurunca araçta bomba  olduğunu  gördü  bomba  var diye bağırınca teröristler  bombayı patlatıp kaçtılar. Bombanın  patlaması sonucu 2 polis 7 vatandaşımız şehit olmuştur. Kaçan teröristler  takip ediliyorlar.

 

Açıklamada, "Meydana gelen patlamada, 5'i polis memuru, 1'i çocuk 2 vatandaşımız olmak üzere 7 kişi şehit olmuştur. 7'si polis, 4'ü teknik personel, 34'ü vatandaş olmak üzere 45 kişi ise yaralanmıştır. Yaralılardan 29'u taburcu edilmiştir. Halen 7'si polis memuru, 16 yaralımızın tedavilerine devem edilmektedir" ifadelerine yer verildi.
 
Saldırıda sivil, çocuk ayrımı yapılmadan vatandaşların zarar görmesinin umursanmadığı işaret edilen açıklamada, saldırıda şehit düşen polis ve vatandaşlara Allah'tan rahmet, şehit yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dilendi.
 
Vatandaşlardan belediye cenaze aracına tepki
 
Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarının Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi morgunun önünde bekleyişi devam ediyor.
 
Kadınların feryat ettiği hastane önündeki bazı vatandaşların Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ait cenaze aracına tepki gösterdiği görüldü.
 
Patlamanın etkisiyle karayolunda derin bir çukur oluşurken, 3 katlı Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği binası kullanılamaz hale geldi.
 
Saldırı esnasında söz konusu karayolunda seyir halindeki bir yolcu otobüsü ve bazı otomobiller büyük zarar gördü. 
 
Saldırının gerçekleştirildiği karayolunda köprülü kavşak çalışmalarının yapıldığı öğrenildi.
 
Teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.
 
"15 Temmuz'daki gibi sokaklara inme cesaretimiz var"
 
Öte yandan, saldırıda yaralananların yakınlarından Hasan Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son zamanlarda artan terör saldırılarının ülkemize karşı büyük oyunların bir parçası olduğunu söyledi.
 
Terör örgütünün yaptığı saldırılara tepki gösteren Doğan, "Bu çirkef hareket ne Kürtlerin ne Türklerin yararınadır. Kadın çocuk yaşlı demeden bu tür çirkef eylemlere girişip tek amacı ülkede kaosu yaratmaktır. Bu oyunların tamamı Sayın Cumhurbaşkanımızı pasifize etmektir, biz de buna izin vermeyeceğiz." dedi.
 
FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminden netice alınmaması nedeniyle terör örgütü PKK'nın devreye sokulduğunu işaret eden Doğan, şöyle konuştu:
 
"Her gün bomba da patlatsalar, her gün canımızı da alsalar buna hiçbir şekilde ne Türkler ne Kürtler izin verir. Biz de bundan sonra onlara yeter artık diyoruz. Nasıl ki 15 Temmuz'da sokaklara indiysek Allah'ın izniyle PKK'ya ve bu tür çirkef yapılara karşı da sokaklara inecek kadar cesaretimiz, irademiz ve gücümüzde vardır. Özellikle sivil toplum kuruluşları bu konuda halkı sokaklara indirme çağrısı yapmalıdırlar. "
 
Yaralı Erdem Çetiner'in kardeşi Ayetullah Karadeniz de terör örgütü PKK'nın sivil, asker, polislere karşı haince saldırdığını belirtti. Terör saldırılarının en çok sivilleri etkilediğini anlatan Karadeniz, terör örgütüne tepki gösterdi. 
 
Yaralı Muhammed Büyüm'ün dayısı Selim Düzgün PKK'nın bölgenin gelişmesini engellemeye çalıştığını, saldırılardan en çok Kürtlerin etkilendiğini aktardı.
 
"PKK, FETÖ hepsi bir"
 
Yaralı yakınlarından Mehmet Çetiner de tüm terör örgütlerinin birleşip, halka karşı saldırıya geçtiğini ifade ederek, şöyle konuştu:
 
"PKK, FETÖ hepsi birdir. Buna destek veren, üye ve yandaşı olanların hepsi bu olaydan mesuldur ve suçludur. Yeter artık nereye kadar gidecek bu durum. Bu kadar insan öldürülüyor bu kadar zülüm yapıyorlar, kendi yandaşlarını bile infazlarla öldürüyorlar. Bırakın milleti, kendi adamlarını öldürüyorlar. Bunların yaptıklarını bir Yahudi bile yapmaz. Bütün halka sesleniyorum, dönün artık bu insanları bırakın bunların çizgisi düzeni yanlıştır."
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım