Dolar Yine Yükseldi

Dolar Yine Yükseldi
Dolar Yine Yükseldi Harun Güçlü
Bu içerik 3669 kez okundu.
Reklam

Dolar uzun süredir TL karşısında yükseliş yaşarken bu yükseliş durulacak sanıldı ancak durum daha farklı olup dolar bugün 3.14 iken bir anda 3.17 oranına kadar yükseldi. Bu konuda bir düzenleme bekleniyor ancak oldukça yüksek olmakla beraber 3 katından daha fazla değere sahip.

Dolar/TL, geçen hafta yaşanan gelişmelerle tarihi rekorunu tazelerken, S&P'nin Türkiye'nin not görünümünü yükseltmesiyle yeni haftaya hafif düşüşle başlamıştı. Kurilerleyen saatlerde yeniden 3.17 seviyesinin üzerini gördü. Euro ise 3,49'un üzerinde işlem görüyor.

DOLARDA YUKARI YÖNLÜ İŞTAH DEVAM EDİYOR

İntegral Menkul Değerler hazırladığı raporunda "Gelişmekte olan ülke piyasalarında, Türk Lirasındaki negatif ayrışma devam ediyor. İç gündemdeki tansiyonun yüksek seyrini koruması, TL varlıklar üzerinde baskı kuruyor" şeklinde belirtti. Raporun detayları şöyle:

Dış piyasada, FBI'ın Clinton'un suçsuz olduğunu belirtmesiyle global piyasalarda Doların geçtiğimiz haftaya göre toparlandığını ve global endekslerde de pozitif seyirlerin izlendiğini söyleyebiliriz. Dış piyasada yarın yapılacak olan ABD başkanlık seçimleri piyasaların tek gündemini belirliyor. Anketlerde, Clinton'ın Trump'a göre önde olması, seçimlerde Clinton galip gelecekmiş gibi bir algı yaratıyor. Ancak, hala Trump için şans devam ediyor. Bu nedenle, sonuçlar açıklanana kadar piyasalarda hareketlilik devam edebilir. ABD ile saat farkından dolayı, sonuçları 9 Kasım Çarşamba günü sabaha karşı alıyor olacağız. Şimdilik, piyasalarda Clinton'a dair beklentilerin güçlü olması Dolar açısından pozitif bir algı yaratıyor.

USD/TRY paritesini teknik olarak ele alırsak, yükselen kanal içerisinde yukarı yönlü iştah devam ediyor. USD/TRY'de 3.15 üzeri kalıcı seyirler paritenin yükselişini destekleyebilir. Bu durumda, 3.17 direncine doğru seyirler izleyebiliriz. Ancak, USD/TRY'de 3.15 seviyesinin altına doğru geri çekilmeler 3.13-3.14 destek bölgesini karşımıza çıkarmakta.

 

Dirençler: 3.17 / 3.1735 / 3.1770

Destekler: 3.16 / 3.1540 / 3.1365 

Borsa İstanbul 100 endeksi günü 1414 puanlık yükselişle 75 bin 681 puandan tamamladı. Hisse senetleri ortalama yüzde 1,91 oranında değer kazandı. Endeks gün içinde en yüksek 75 bin 899 puanı görürken, en düşük 75 bin 201 puanı gördü. Günlük işlem hacmi 3,8 milyar TL oldu. 

dolar yeni artış yüksek
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım