2016 Sözleşmeli Öğretmen Atamaları

2016 Sözleşmeli Öğretmen Atamaları
2016 Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Harun Güçlü
Bu içerik 580 kez okundu.
Reklam

2016 Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Milli Eğitim Bakanlığı gelen yoğun istek üzerine öğretmen atamaları konusunda bir takım bilgilendirmeler yaptı .

Alınan yeni kararlar hakkında açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlerin 2017 yılında Şubat ayında ataması yapılacak ancak sözleşmeli öğretmen olacakları için bir takım şartları bulunmaktadır .

Artık sadece KPSS puanı ile değil mülakatlarla da bu durumu destekleyecek . Ülkede toplamda 47 bin tane öğretmen ücretli olarak görev yapmaktadır . Ülke geneline bakıldığında zorunlu olarak 3'te birlik kısmı Doğu ve Güneydoğu illerinde görev yapıyor .

Ücretli olarak görev yapan öğretmenler artık doğu illerinden başka illere tayin edilecek ve yerlerine yeni gelecek olan sözleşmeli öğretmenler alacak .

Açığa Alınan Öğretmenler

FETÖ girişiminden sonra toplamda 22 bin öğretmen FETÖ bağlantılı çıktı ve direkman men edilerek gönderildiler . MEB şimdi 10 bin öğretmen daha belirledi ve hepsini aaçığa alarak toplamda 33 bin öğretmen men edilmiş olacak.

 

Atama Ne Zaman ?

 

2017 yılının Şubat ayında 50 bin öğretmen açığa alınan öğretmenlerin yerine geçecek .

 

Maaşları ?

 

Oldukça dolgun bir maaş alabilecekler ki maaş + tazminat + ek ders + kurs ücreti + nöbet ücreti şeklinde olursa 5.000 TL maaşa sahip olabilecekler .

2016 Sözleşmeli Öğretmen 2016 Sözleşmeli Öğretmen Atamaları 2016 Sözleşmeli Öğretmen Atamaları şartları 2016 Sözleşmeli Öğretmen başvuruları
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım