Çin'de genetiği değiştirilmiş bebek

Çin'de genetiği değiştirilmiş bebek
Çin'de genetiği değiştirilmiş bebek admin
Bu içerik 666 kez okundu.
Reklam

 

Çin'de genetiği değiştirilmiş bebek

Çin'de meydana gelen bu olay oldukça  çok tepki topladı. Çinli bir bilim insanının duyurusuna göre dünyaya ilk defa geneteği değiştirilmiş bir bebeğin getirildiği açıklandı. Bu açıklama bu duyuru sonrasında Pekin yönetimi devreye girdi ve soruşturma açılması için talimat verdi.

Bu konuda insan sağlığına koruma konusunda bir takım değerlendirmeler yapılması gerektiği açıklandı. Youtube üzerinde yapılan paylaşımda 2 kız çocuğunun doğduğunu ve bu kız çocukların tamamen sağlıklı olduğu bildirildi.

Ayrıca açıklamada Şenzenli araştırmacı çocukların tüp bebek tedavisi yöntemiyle dünyaya gelen kız çocuklarının DNA'larını yeni ve etkin bir yöntemle değiştirdiği mesajı geldi.

Şu anda bu çocuklarda yapılan değişimlerde embriyo hallerinde yapılan değişimler ile AİDS ve HİV virüslerine karşı bağışıklık kazandığı açıklandı.

Ancak ne kadar bir başarı elde ettiklerini söylense de oldukça çok tepki aldı. Ayrıca insan üzerinde sorumsuzca yapılmış bir deney olduğu Almanya tarafından açıklandı. Ayrıca bu deneylerin delilik olduğunu ve telafisi mümkün olmayan sonuçlar yaratmadan onu kapatma şansı olabileceği söylendi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
8 Bin Bekçi ve 15 Bin Polis Alınacak
8 Bin Bekçi ve 15 Bin Polis Alınacak
 Toz toplama bacasından düştü öldü
Toz toplama bacasından düştü öldü