DEFİNE NEDİR DEFİNE NASIL BULUNUR? DEFİNE BİLGİ PAYLAŞIM SİTESİ

DEFİNE NEDİR DEFİNE NASIL BULUNUR? DEFİNE BİLGİ PAYLAŞIM SİTESİ

DEFİNE NEDİR DEFİNE NASIL BULUNUR? DEFİNE BİLGİ PAYLAŞIM SİTESİ
DEFİNE NEDİR DEFİNE NASIL BULUNUR? DEFİNE BİLGİ PAYLAŞIM SİTESİ Harun Güçlü
Bu içerik 5302 kez okundu.
Reklam

Türk Dil Kurumu’na göre define toprak altına gömülerek saklanılmış değerli şeyler, para, gömü anlamı taşımaktadır. Definecilikte ve arkeolojide kazıya başlanmadan önce define işaretleri, yüzey yapısı, yüzey işaretleri değerlendirilir. Geçmiş toplumlarda yaşayan insanlar, toplumlarının inançlarına göre yaşadıkları yerlerde ya da yaşadıkları yerlerin yakınlarında izler, değerli eşyalar bırakmışlardır. Bu izlerde zamanla bulunduğu yapıya, doğal olaylara göre değişkenlikler olabilir.

Önceden müdahale edilmiş define alanlarında bozulmuş olan orijinal tabaka belli olabilir. Bitkilerin boyları, sap kalınları orijinaline göre daha farklı yapıdadır. Önceden müdahale edilmiş define alanlarında toprak daha yumuşak olduğu için kazılması da daha kolaydır. Toprağın rengi, bitki örtüsü gibi ipuçları bir bölgede define olup olmadığının işareti olabilir.

Toplum arasında define denildiğinde akıllara öncelikli olarak toprak altında küp içerisinde çil çil altın gelir. Ancak define sadece toprak altında yer alan, geçmişte yaşamış topluluklardan kalan altın değildir. Medeniyetlere ait olan toprak altındaki eşyalar, parçalar en az altın kadar değerli olabilir. Hatta paha biçilemeyen eserler dahi bulunabilir. Peki define nereler olur? Define nasıl bulunur? Define aramak için öncelikle define aranacak olan alanın belirlenmesi gerekir. Bunun için geçmişte acaba nerede yaşamışlardır? Sorusunun cevaplanması gerekir. Doğru yer çok önemlidir. Bir bölgenin yaşam alanı olabilmesi için doğal olarak orada su bulunması gerekir. Büyük su birikintilerinin kenarları define aramak için uygun olabilir. Define ve define işaretleri konularındaki arayışlarınız için defineisaretleri.gen.tr sitesine giriş yapabilirsiniz

 

Kaynak: http://www.definesohbeti.com/

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım