Güzelliğin Perde Arkası

Güzelliğin Perde Arkası
Güzelliğin Perde Arkası Harun Güçlü
Bu içerik 2180 kez okundu.
Reklam

 Her insan beğenilmek ister. Herkes tarafından dikkat çekmek, iltifat almak, hoş karşılanmak ister. Kişi güzelliğinin temel kavramı estetiktir. Estetik ile kendimizi istediğimiz şekle sokabiliriz. Örneğin burnumuz uzun veya şekilsiz bu durumdan rahatsızsak estetik yöntemlerle ona yeni hal aldırabiliriz. En çok uygulanan estetikler burun, dudak, göğüs, kalça, botoks, elmacık kemiği gibi bölgelerde uygulanmaktadır.

             Burun estetiği, burundaki şekil bozukluğunu düzelten operasyondur. Kimilerinde kemik ve kıkırdak bozukluğu vardır. Kimileri büyüklüğünden rahatsızdır, kimilerinin de yamuktur. Bunları operasyonla düzelttirebiliriz. Burun yüzü güzel, alımlı gösteren bir organdır.

            Saç ekimi, sınırlı uyuşturma ile yapılan bir operasyondur çoğunlukla erkekler tarafından rağbet görmektedir. Erkeklerin kadınlara nazaran saçları daha erken ve sık dökülür. Saçlarında kısalığından dolayı bu net şekilde görünür. Bu durum rahatsız edici olduğundan saç ekme işlemlerine başvurulur. Ekilen saçlarda dökülme problemi yaşanmaz. Çünkü genetik olarak dökülmemeye kodlanmıştır ve hayat boyu kullanılır.

             Meme, kadınların dişiliklerini ön plana çıkaran bir organdır. Bundan dolayı fazlaca önem veririz duruşuna. Meme estetiği, her yaştan kadının rağbet gördüğü bir operasyon şeklidir. Genellikle yapılan cerrahi operasyon; meme büyütme, dikleştirme, küçükletme, asimetrik olan memeler ( biri büyük veya küçük) ve meme ucu estetiğidir.

             Yüz gençleştirme, genellikle 30 lu ve üstü yaşlarda uygulanan operasyondur. 30lu yaşlardan sonra yüzde sarkma, buruşukluk, kırışıklık, yüz çizgileri belirir. Bunlarında cerrahi yöntemlerle yok edebilir, daha genç bir yüze sahip olabiliriz.

             Liposuction, bir diğer adı yağ aldırmadır. Gelişim ile birlikte vücudumuzda yağ birikintisi oluşur. Buda kilo almaya endekslenir. Vücudumuzu daha biçimsiz ve çirkin görünmesini sağlar. Cildin altındaki birikmiş yağları küçük bir operasyon yardımı ile aldırabiliriz.

            Daha sonra hiçbir problem yaşamamak için uzman doktorların yapması tavsiye edilir. Liposuction yapılmasındaki amaç; daha düzgün bir fiziğe sahip olmaktır. Yapılan diyetlere ve sporlara rağmen herhangi bir fayda görünmediğinden dolayı Liposuctiona başvurulur. Liposuction operasyonunda yağ aldırmasından ziyade yağ oluşum hücrelerinin alınmasıdır.

 

 

www.hayatiakbas.com.tr

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım