NEDİR BU AGARİO?

NEDİR BU AGARİO?

NEDİR BU AGARİO?
NEDİR BU AGARİO? Harun Güçlü
Bu içerik 1853 kez okundu.
Reklam

Son zamanlarda sıkça adını duyduğumuz agario günümüzde internet kullanan neredeyse herkesin bildiği oynadığı veya oynamasa bile dikkatini çektiği bir oyun haline geldi malum. Peki, bilmeyenler için nedir bu agario?
http://agariov.com/ sitesi üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz agario oyununda bizleri ilk olarak karşılayan ekranın oldukça sade, basit ve her yaştan her kesimin anlayabileceği şekilde dizayn edildiğini görüyoruz. İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve Türkçe dil desteği sunan agario, oldukça anlaşılır dil kullanılan bir ara yüze sahip. Oyunu oynamak için sizleri fazla uğraştırmayan bir sistem olup, agario herhangi bir üyelik talebinde bulunmamaktadır. Eğer ana sayfada bulunan ‘’level’’ sistemine dâhil olmak istiyor iseniz Facebook adresiniz üzerinden giriş yapmanız yeterli olacaktır. Eğer böyle bir isteğiniz yok ise balonunuza bir ad koyarak hiçbir işleme gerek kalmaksızın oyuna başlayabilirsiniz. Oyun içeriği ve oynanması oldukça basit bir o kadar da keyifli olan agario’yu oynayabilmek için yalnızca Mouse ve space tuşunu kullanmanız gerekecektir. Oyuna ilk başladığınızda küçük durumda olan balonunuzu Mouse yardımı ile kontrol ederek iki boyutlu olarak hareket ettirebilirsiniz. Oyunda saha içinde bulunan küçük tanecikleri veya sizden daha küçük olan diğer çevrimiçi oyuncuların balonlarını direk yiyebilir, ya da space tuşu ile parçalara bölünerek ani bir atak yapıp yiyebilirsiniz. Eğer arkadaşlarınız ile takım halinde oynamak ister iseniz zor bir durumda kaldığınızda ‘W’ ve ‘E’ tuşlarını kullanarak takım arkadaşınıza kendi balonunuzdan parçalar fırlatarak onun büyümesini sağlayabilirsiniz. Böylece oyunun amacı olan devamlı büyümeyi sağlamayı başaracaksınızdır. Oyun ekranı üzerinde kendi skorunuzu, yediğiniz yem sayısını ve geçen süreyi görürken aynı zamanda sağda bulunan tabloda oyunun o an çevrimiçi olan liderlerine göz gezdirebilirsiniz. Oyun dışında bizlere sohbet alanı da sunan agario diğer çevrimiçi oyuncular ile iletişim sağlamamızı mümkün kılıyor.
Özellikle son zamanlarda internet âleminin fenomeni haline gelen hatta tam anlamıyla oynanışı ve heyecanıyla bağımlılık yapan agario, kısa zaman içerisinde oyun severlerin gönlünde taht kurmayı başardı. Sizlerde biraz olsun bilgisayar tablet veya telefon üzerinden oyun oynamayı ve heyecanı seviyorsanız hepinizi agario’ya bekliyorum.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük kızı düştü diye hastaneye getirdiler
Küçük kızı düştü diye hastaneye getirdiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler