E Devlet Giriş İle Sorgulama Yapmak Artık Çok Kolay

E Devlet Giriş İle Sorgulama Yapmak Artık Çok Kolay

E Devlet Giriş İle Sorgulama Yapmak Artık Çok Kolay
E Devlet Giriş İle Sorgulama Yapmak Artık Çok Kolay Harun Güçlü
Bu içerik 1289 kez okundu.
Reklam

Entegre elektronik hizmet kavramı e devlet sistemi ile birlikte hayatımıza girdi. Bu kavram ile anlaşılan; kamu kurumlarının elektronik ortam üzerinden verdiği hizmetlerin e-devlet sistemine entegre edilmesi ve bu entegre hizmetlerin tek bir kimlik doğrulama yöntemi sayesinde erişebilme imkanının bulunmasıdır. Bu kimlik yöntemlerinin neler olduğuna değinecek olursak, e-devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza, T.C. kimlik numarası gibi yöntemler aracılığı ile olmaktadır.
E-Devlet entegre elektronik imza kullanabilmeniz için öncelikle www.edevletssk.org internet adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu internet adresinin göze hoş gelecek bir tasarımının yanında, sadeliği ve anlaşılabilir olması ile dikkat çekmektedir. İnternet adresinde sağ üst köşede ‘’Sisteme Giriş’’ seçeneği yer almaktadır. Bu seçenek ile gerekli güvenlik yöntemleri ile e devlet giriş yapabilirsiniz.
Sitenin sağ köşesinde ise e-hizmetler, kamu kurumları, belediyeler, iletişim ve yardım merkezi gibi başlıklar yer almaktadır. E-Hizmetler seçeneğine tıkladığımızda alfabetik sıraya göre sıralanmış kamu kurumları ve bu kurum başlıkları altında da e-devlet sistemi üzerinden verdikleri hizmetler yer almaktadır. Oldukça uzun bir liste olması sebebi ile kolaylık sağlaması açısından üst tarafta hizmet ve bakanlık arama seçenekleri yer almaktadır . Bu bölümde en solda hizmet adı, hizmeti sunan kurum ve hizmet türü gibi özelleştirilebilir hizmet arama seçenekleri bulunmaktadır.
Sol tarafta yer alan ikinci seçenek ise devlet kurumları seçenekleridir. Bu bölümde başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere 25 adet kamu kurumu yer almaktadır.
Üçüncü sırada ise belediyeler başlığı altında yer alan ve belediye işlemlerinin yapılabileceği başlık yer almaktadır.
Son başlık altında ise iletişim ve yardım bilgileri yer almaktadır. Bu başlık altında genel bilgiler, hızlı çözüm merkezi, iletişim formu, blog, sosyal medya, e-katılımcılık gibi alt aşlıklar yer almaktadır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım