HİNT FİLMLERİYLE BİRAZ ARA

HİNT FİLMLERİYLE BİRAZ ARA

HİNT FİLMLERİYLE BİRAZ ARA
HİNT FİLMLERİYLE BİRAZ ARA Harun Güçlü
Bu içerik 636 kez okundu.
Reklam

 

 Eğer canınız sıkkın ama hiç bir şey yapmak istemiyorsanız, gidesiniz var ama gitmek istemiyorsanız size önerelim, hint filmleri. Samimi yapımlarıyla sizi daha ilk dakikadan kendine çekecektir. Film içerisine serpiştirilen grup dansları, el figürleri ise sizi sizden alıp, başka dünyalara yolculuk yaptıracak. Hint kültürünün yansıtıldığı filmeler de bol bol danslara yer verilmekle birlikte, rengârenk giysileri ile hoş filmlerdir. Hint filmi izle, gerçekten çok eyleneceksiniz.

Bazı filmler izlerken çok uzun gelse de mutlaka mutlu son ile biter. Filmlerin konusu genelde aştır. Birbirini seven iki gencin amansız uğraşmaları ve pek çok sıkıntılara göğüs gererek kalplerinin sesini dinleyerek, şarkı söyleyip el ele dans ederek süren filmlerdir. Genelde o kıza âşık olan başka bir onları ayırmak için ve kızla birlikte olmak için elinden gelen kötülüğü ardına koymaz. Bol bol doğa sahnelerine şahit olduğumuz hint filmlerin de oldukça iyi yapımlara rastlamak mümkündür. Hollywood'a rakip olan Hollywood gerçekten ödüle layıp filmlerin yapılmasında ve yayılmasında çok önemlidir. Ek bilgi olarak İlk Hindi film şarkısı: 1931’de “Alam Ara” filminde V.M.Khan tarafından okunmuştur.

En çok şarkılı film ise 1932’deki “İndra Sabha” filminde tam 72 şarkı okunmuştur, filmin ne kadarının konuşma olduğunu merak etmemek elde değil. İlk ödül alan kadın oyuncu da 1958 yılında “Mother India” filmindeki oyunuyla Nargis Dutt, Karlovy Vary festivalinde en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
Diyabetik ayak: ağrı hissi kaybı ağırlaştırmanın başlangıcıdır
Diyabetik ayak: ağrı hissi kaybı ağırlaştırmanın başlangıcıdır