Otomatik kepenk sistemleri

Otomatik kepenk sistemleri

Otomatik kepenk sistemleri
Otomatik kepenk sistemleri Harun Güçlü
Bu içerik 219 kez okundu.
Reklam

Otomatik kapı sistemleri ve otomasyon sektörünün parladığı ve mimari yapılarca ön plana çıktığı şu günlerde pek çok kamu kurum ve kuruluşu, özel sektöre hizmet vermekte olan pek çok firma, apartmanlar ve site yönetimleri, işyeri ve mağaza sahipleri bu sistemlerden faydalanmaktadır. Özellikle güvenlik amacıyla kullanılan ürünlerin başında olan kepenk sistemlerinden bahsetmek gerek.

 

Otomatik kepenk sistemleri ile firmalar mağaza ve dükkanlarını korumak, sabahları bu güvenliği hemen kaldırabilmek için otomatik sistemlerden faydalanmak istemekteler. Otomatik kepenk sistemleri 2 ayrı türde üretimi yapılmaktadır. Birincisi alüminyum kepenktir. Alüminyum kepenk sistemleri kepenk lamellerinin içini poliüretan ile dolgu sağlanarak üretilmiş ürünlerdir. Bu ürünler ekonomik oldukları için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu ürünlerin çalışma sisteminde uçaktan kumanda ile kontrol edilebilen motor sistemleri sayesinde kepenk lamelleri motorun döndüğü yön doğrultusunda katlanarak sarılır. Bu sayede de kepenk motor yönünde hareket ederek açılır. Açılırken ise hareket yönü doğrultusunda aşağı doğru sarım yönünün tersine doğru hareket ederek açılır.

 

Alüminyum kepenk sistemleri haricinde çelik kepenk sistemleri ekstra güvenlik isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilir. Alüminyumun tersine lamellerin içi poliüretan ile dolgulu olup dış bölümleri çeliktir. Bu nedenle hem daha ağır hem de daha sağlamdır. Bu ürünler için alüminyum kepenk sistemlerinde kullanılan motor sisteminden daha güçlü motorlar kullanılmalıdır. Çelik kepenk sistemleri tıpkı alüminyum kepenkler gibi uzaktan kumanda ile kontrol edilerek aşağı yukarı yapılan motor hareketleri ile açılıp kapanmaktadır.

 

 

Özellikle cadde üzeri mağazaların tercih ettiği bu ürünleri Ankara’da Progate  markası ile SCS Panjur güvencesiyle yaptırmanız mümkündür.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım