Bakteriler Kolay Ölmez

Bakteriler Kolay Ölmez

Bakteriler Kolay Ölmez
Bakteriler Kolay Ölmez Harun Güçlü
Bu içerik 251 kez okundu.
Reklam

                Doğada bünyesinde milyonlarca canlıyı barındırmaktadır. İnsanoğlu bunlardan sadece birisidir. Bu neredeyse sonsuz türlerden bazıları milyarlarca hücrenin bir araya gelmesinden oluşurken, bazıları ise tek hücreden oluşur. Her canlı kendi yaşam şartlarına uygun yerler bulmaya çalışır. Çevresel faktörlere karşı oldukça dayanıklı olan canlı türleri var olduğu gibi oldukça hassas bir bedene sahip narin yapılı canlılarda bulunmaktadır. İnsanoğlu bu canlı türlerinin tamamını yaşam alanlarından uzak tutarak kendisini korumak için çeşitli yollar kullanır. Bunların en pratik yolu yaşam alanlarını sürekli temiz tutarak zararlı canlı türlerini bu alanlarda barındırmayacak tedbirler almaktır. Başakşehir Halı Yıkama bu zararlı canlı türlerinden arındırılmış bir yaşamsal alan oluşturma noktasında siz değerli müşterilerimizin daima yanındadır.

                Milyonlarca insanın yaşadığı büyük şehirlerden, evlere varana kadar bütün yaşam alanları sürekli her açıdan zararlı canlı türlerinin tehdidi altındadır. Bu tehditler insanlara birbirlerinden, topraktan, sudan, havadan veya gıda yolu ile doğadan insana ulaşabilir. Zararlı canlılar, mikroplar, bakteriler gibi değişik şekillerde isimlendirilen bu tehditler insan vücuduna ulaştıktan sonra anatomide oluşturduğu hasarları tedavi etmeye çalışmak sancılı bir süreçtir. İnsan bedenine ulaşmadan bunlardan korunmak ise kimi zaman uzun süreli zahmetli ve devamlılık gerektiren türden olduğu gibi kimi zamanda pratik yollardan da elde edilebilen ve sağlıklı bir süreçtir. Sağlık açısından uzak tutulması gereken türlerin en zor fark edilebileni gözle görülemeyecek kadar küçük, tek hücreli diye bilinen canlılar, yani bakteriler. Boyutları ile ters orantılı şekilde dayanıklı olan bakteriler insan bedeninden daha güçlü bir anatomiye sahiptirler.  Özellikle insan bedeninin dayanabileceğinden daha yüksek derecede ısıya dayanabilirler. İnsan bedeni en fazla 52”c sıcaklığındaki suya dayanabilirken bakteriler 70-80”c ye kadar hayatta kalabilirler. Ayrıca insan teninde farklı şekillerde hasara neden olabilecek birçok kimyasal temizlik maddelerine karşı bakteriler kendilerini belli oranlarda koruyabilmektedir. Bu ve benzeri sebeplerden ötürü evlerde hijyen konusu profesyonel ekipler düzeyinde takip edilmesi gereken ciddi bir konu olarak karşımıza çıkar.

Zararlı bakterilere karşı mücadele bilimin ışığında yürütülmeli, her türlü gelişmeden haberdar, bu mücadeleyi kendisine meslek edinmiş başarılı ekiplerle birlikte başarıya ulaşabilir. Başakşehir Halı Yıkama bu zorlu ve süreklilik gerektiren mücadelede siz değerli müşterilerimizin yanındadır. Halılarınız, anti bakteriyel temizlik ürünleri üzerinde uzman ekiplerimiz, yüksek ısı ile çalışan son teknoloji cihazlarımız, disiplinli çalışma metotlarımız ile bakteri ve mikroplara karşı her zaman güvenli ve sağlıklı bir yıkama sürecinin ardından söz verdiğimiz zamanda kapınızda.

 

Unutmayın bakteriler kolay ölmez.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük kızı düştü diye hastaneye getirdiler
Küçük kızı düştü diye hastaneye getirdiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler