Uzun yüzler için saç modelleri

Uzun yüzler için saç modelleri

Uzun yüzler için saç modelleri
Uzun yüzler için saç modelleri Harun Güçlü
Bu içerik 545 kez okundu.
Reklam

Saçlar, kadınların olmazsa olmazlarıdır. Saçlar yüze göre şekil alır, göz rengi ve kıyafetle uyum sağlar, kendimiz de bir bütün oluşturmak ve ahenk sağlamak için hepsi birer bütündür. Birçok kadın kendine hangi modelin ve saç renginin gideceğine karar verememektedir, dünyaca ünlü modelistlerin önerisi genel olarak uzun yüzler için bob modelleri tercih etmemizi öneriyorlar. Yüz şeklimiz uzun olduğu için düz saç modelleri kullanmamız tercih edilmiyor, kıvırcık ve bukleli modeller kullanmamız gerekiyor

Öncelikle yapmamız gereken doğru saç modelini kullanmamızdır. Uzun bir yüze sahip olduğumuz için saçımızı oval ya da olabildiğince yuvarlağa yakın hale getirmeliyiz. Ve en önemlisi alın bölgemizi kapatmak için kullanmamız gereken kâkül modelleridir

Uzun yüzler için saç modelleri bukleli ve dalgalı olarak kullanılır. İnce telli saçlardan daha çok dolgun görünümlü saçlar uzun yüzler için tercih ediliyor, nedeni ise yüzü olduğundan daha kısa göstermektedir.

En önemli detaylardan biri de saç kesimleridir, saçımızın çok fazla kısa olması da yüzümüze uygun olmayacaktır. Bundan dolayı tercih etmemiz gereken saç modeli uzun saçlardır. Dikkat etmemiz gereken noktalardan biri de saç rengimizdir, ten rengimize göre uygun olan saç rengini seçmeliyiz. Mesela ten rengi buğday ise saç rengi olarak da fındıkkabuğunu da tercih edebiliriz.

Kâkül konusunda kararsızsak, iki yana ayrılmış dalgalı saçlarımız için yandan ayrılmış kâkül modelini kullanabiliriz. Bu kâkül modeli uzun yüzler için en ideal kullanabileceğimiz modeldir. Uzun yüzün gösterişli durmasını sağlar. Yüzün uzunluğunu hafifletmek için katlı kesimlerde tercih edilmektedir. Abartılı saç kesimlerinden kaçınmalıyız.

Kesimlerimiz elmacık kemiklerimizi ortaya çıkaracak şekilde olmalıdır, bu sayede yüz hatlarımız ortaya çıkacaktır. Özellikle gözlerimizi ön plana çıkarır. Yüzü yumuşak gösterecek modellerden biri de gölge atılan saçlardır

Topuz saç modellerinden kaçınmalıyız. Yüzümüzü olduğundan daha uzun gösterir, saçımızın üst bölgesini kabarttığımız zaman yüzümüzü daha uzun gösterir, görünüm olarak hoş olmaz. Uzun yüze yakışacak model dolgun ve dalgalı saçlardır. Saçlarımıza uygun bakım ürünlerini kullanmamız gerekir. Bu sayede saçlarımız daha canlı ve parlak görünür. En önemli faktörlerden biri de kuaförünü iyi seçebilmektir. Sürekli olarak tercih ettiğimiz bir kuaförümüz olması gerekir.

Daha fazla model seçeneği ve öneriye ihtiyacınız varsa sonsacmodelleri.com adresini ziyaret ederek saç modelleri ile ilgili önerilere göz atmak isteyebilirsiniz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım