SCHENGEN VİZESİ

SCHENGEN VİZESİ

SCHENGEN VİZESİ
SCHENGEN VİZESİ Harun Güçlü
Bu içerik 854 kez okundu.
Reklam

Avrupa Birliği, 1995 yılında almış olduğu karar doğrultusu ile Schengen Antlaşması imzalayarak kişilerin herhangi bir zorluk ile karşılaşmadan işlem kolaylığı sağlanılması adına Schengen Vizesi alımı sağlanılarak beş yıl süre ile Schengen'e üye bütün devletler arasında herhangi bir evrak ve polis kontrolüne tabii olunulmadan geçiş sağlanılmasını amaçlamıştır. Schengen Vizesii için yapılacak olan seyahatlerde yabancı ülke vatandaşları tarafından resmi işlem süreci dahilinde bilinilmesi gerekli olan bir takım bilgiler bulunmaktadır. 90 günü geçmeyen resmi vize başvuru işlemler için Schengen ülkelerinin Konsolosluklarının antlaşmalarının bulunduğu resmi aracı kurumlara gerekli evrakların ve pasaport işlemlerinin randevu yoluyla sağlanılması ve vize başvuru işlemlerinin tamamlanması sağlanılmıştır.

Kısa süreli turistik, aile veya arkadaş ziyareti, ticari, diplomatik amaçlı vize başvurularında vize başvurularının onaylanması ve kişilere ulaştırılması için danışmanlık hizmeti vermekte olan PasaportVizesi.com Başvuru Merkezi tarafından resmi süreçte herhangi bir sorun yaşanılmaması adına önemli bir role sahip bulunmaktadır. Schengen Vizesi başvurularında vizenin onaylanması ve ek Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar talebi gibi çeşitli şeyler istenilmesi gidilecek olan ülke Konsolosluğu'nun insiyatifine bağlı bulunmaktadır.

Schengen Vizesi başvurularında ilk kez seyahat gerçekleştirecek olan vatandaşlar için kural dahilinde prosedürlere uyulması, pasaportun en az altı ay geçerliliğinin bulunması ve 25 Eylül 2014 tarihi itibari ile gidilecek olan ülke için antlaşmalı kuruma gidilerek vize başvurularının ardından parmak izi verilmesi gerekmektedir. Vize başvuruları için gerekli bütün sürecin tamamlanması ve Konsolosluklara eksiksiz bir şekilde tesliminin sağlanılması sürecinde Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi tarafından işlem sürecinde en başından sonuna kadar inceleme ve değerlendirmeler yapılmaktadır. Yapılan bu değerlendirmeler sayesinde vize başvurusunda bulunan kişi tarafından süreç içerisinde herhangi bir şeye dahil olunulmasına gerek kalmaksızın başvuru için gerekli evrakların aktarımı Konsolosluk adına gerekli evrakların alındığı birime aktarılmaktadır. Başvuru sahipleri tarafından resmi birimlere gelinerek yalnızca parmak izi verilmesi gerekmektedir. Vize onayının verilme süreci kişinin başvuru talebi ve evrak bilgilerine göre değerlendirilerek onaylandırılmaktadır. Bu onay/red süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstermektedir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
Diyabetik ayak: ağrı hissi kaybı ağırlaştırmanın başlangıcıdır
Diyabetik ayak: ağrı hissi kaybı ağırlaştırmanın başlangıcıdır