Konuksever'e raylı sistem

MURATPAŞA İlçesi Konuksever Mahallesi'nde vatandaşlarla buluşan Başkan Menderes Türel, 3'üncü etap raylı sistem hattının bir kolunun Konuksever'den geçeceğini söyledi

Konuksever'e raylı sistem
Konuksever'e raylı sistem
Bu içerik 510 kez okundu.
Reklam

MURATPAŞA İlçesi Konuksever Mahallesi'nde vatandaşlarla buluşan Başkan Menderes Türel, 3'üncü etap raylı sistem hattının bir kolunun Konuksever'den geçeceğini söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği Konuksever Mahallesi Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Bozdemir ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda vatandaşların sevgi seli ile karşılan Türel, tezahüratlar ve alkışlar nedeniyle uzunca bir süre konuşmasına başlayamadı. Başkan Türel, Konukseverlilere vizyon projelerini, yatırımlarını ve dünya gündemindeki Antalya'yı anlattı. Başkan Türel, 3'üncü etap raylı sistem hattının bir kolunun da Konuksever Mahallesi'nden geçeği müjdesini verdi.

BOĞAÇAYI'NDA 10 BİN KİŞİYE İŞ

Antalya'nın geleceğine yön verecek Boğaçayı, Konyaaltı, Kurvaziyer Liman, Tünektepe Teleferik projeleri gibi vizyon projelerin esnafa da büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Türel, "Sadece Boğaçayı Projesi'nde 10 bin vatandaşımız ekmek sahibi olacak. Hala muhalefet, bunların Antalya ya ne faydası var diye soruyor. Eğer bir proje içinde 10 bin kişiye iş kapısı açıyorsa benim size diyecek bir sözüm yok. Bunu anlamakta zorlanıyorlar, çünkü bu projeleri bizden önce yapamamışlar" dedi.

EN GÜZEL CEVAP ANTALYA'DAN

Dünya medyasının son zamanlarda Türkiye'de bir karışıklık varmış gibi göstererek, algı yönetimi yapmaya çalıştığını ifade eden Başkan Türel, "Onlara en güzel cevabı Antalya'dan biz veriyoruz, vizyon projelerimizle cevap veriyoruz. Türkiye kötüye gidiyor diyenlere gelin bir Antalya'yı görün diyorum. Dünyanın en büyük grupları Antalya'yı kapı etti. Antalya'dan dünyaya mesajımızı vereceğiz, bu ülke yıkılmaz yıkılmayacak diyeceğiz" diye konuştu.

KONUKSEVER'E TREN GELİYOR GÖZÜNÜZ AYDIN

Konuşmasının sonunda Konuksever sakinlerine raylı sistem müjdesini veren Başkan Menderes Türel, sözlerini şöyle tamamladı:

"Konuksever'e tren geliyor gözünüz aydın. Aksu- Meydan arasındaki raylı sistem ikinci etabı EXPO'nun açılış tarihi 23 Nisan'a kadar tamamlanmış olacak. 3. Etap çalışmalarımız da bitti. İhalesini haziran- temmuz gibi yapmayı planlıyoruz. 3. Etap güzergahı Eski Varsak Belediye binası önünden başlayacak. Bir kolu Sakarya Bulvarı'ndan otogara dönecek. Oradan Akdeniz Üniversitesi'ne, Meltem ve Eğitim Araştırma Hastanesi'ne uzanacak. Diğer bir kolu da Yeşilırmak ve Kızılırmak caddelerinden dümdüz Konuksever'e inecek. Karacaoğlan Caddesi devamında Atatürk Devlet Hastanesi'nin orada birinci etap ile buluşarak, tam bir ağ oluşturacak. Konuksever'den tramvaya bindiğinizde isterseniz Aksu'ya, Araştırma Uygulama Hastanesi'ne isterseniz Tıp Fakültesi'ne, otogara, isterseniz Varsak'a nereye istiyorsanız ulaşabileceksiniz. İnşaatına 2016 sonunda başlayıp 2 sene içinde tamamlamayı planlıyoruz."

  

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım