Küçükavşar köyü muhtarından ilginç izole yöntemi

Kırıkkale’nin Delice ilçesine bağlı Küçükavşar köyü Muhtarı Suna Yalçın, koronavirüs tedbirleri kapsamında ilginç bir uygulamaya imza attı. Herhangi bir resmi makamın duyuru yapmamasına rağmen Muhtar Sultan Yalçın, köyün girişine traktör römorkları çekerek, köyünü karantinaya aldı, köye giriş ve çıkışları durdurdu.

Küçükavşar köyü muhtarından ilginç izole yöntemi
Küçükavşar köyü muhtarından ilginç izole yöntemi
Bu içerik 567 kez okundu.
Reklam

"SEYYAR SATICI, HURDACI, DİLENCİ GİREMEZ"
Kırıkkale’nin Delice ilçesine bağlı Küçükavşar Köyü Muhtarı Suna Yalçın, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında mahalleye giriş ve çıkışları traktör römorkları ile kapatarak durdurdu. Kendi karantinalarını uyguladıklarını söyleyen Yalçın, salgın başladığı hafta köy girişine ‘Köyümüze koronavirüsü nedeniyle seyyar satıcı, hurdacı, dilenci giremez’ levhası astığını, daha sonra ise köye giriş ve çıkışları traktör römorkları ile kapattığını belirtti.

"ŞEHİR DIŞINDAN GELENLERİ GÖZLEM VE İZOLASYON ALTINA ALDIK"
İstanbul ve Ankara’dan çok sayıda vatandaş geldiğinden dolayı köyü koruma altına almak adına bu kararı aldığını ifade eden Yalçın, “Yanı başımızdaki kardeş köyümüz Büyükavşar’da hastalarımız var karantina altında, hala o köye gitmek isteyen arkadaşlarımız vardı. Bende bu şekilde böyle bir yöntem aldım. Yine bu süreçte İstanbul ve Ankara’dan köye gelenler oldu onları da 14 gün boyunca köyümüzde gözlem ve izolasyon altına aldık. Onları evlerden dışarı çıkarmadım. Köyde yaşayan bütün vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını kapı kapı dolaşarak karşılamaya çalışıyoruz. Heyetimiz de bizlerde yardımcı oldu. Evde oldukları sürece hem evlatları hem çocukları hem de muhtarları oldum. Köyümüzde 52 hane bulunuyor ve bu uygulamamıza gayet olumlu baktılar, Allah razı olsun anons ederek herkesi uyardık. Onlarda anlayışla karşılayarak bu uygulamayı onları için yaptığımızın farkına vardılar. Evleri tek tek dolaşarak kapı kapı çalıp evden dışarı çıkmamaları gerektiğini vurguladım. Köyümü korumak benim görevim, aldığım göreve hakkıyla yerine getirmek istedim” diye konuştu.

“KENDİMİZİ İZOLE EDİYORUZ”
Köy sakinlerinden Sezai Bozkuş (65), ise “Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza, Valimize teşekkür ediyoruz, onların bütün uyarılarına elimizden geldiği kadar rivayet etmeye çalışıyoruz. Toplum içerisinde sık bir araya gelmemeye çalışıyoruz. Kendi izolemizi kendimiz yapıyoruz, yakın köyümüze de geldi bu hastalık kime geleceği belli olmuyor” dedi.

Haber: Hasan Akyıldız
KAYNAK : https://www.gazetekale.com/haber-larvalara-karsilik-mucadele-baslatildi-116662

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Penceremden Göz Göze Ne Zaman Yayınlanacak?, Çıkacak ve Gelecek? 2023
Penceremden Göz Göze Ne Zaman Yayınlanacak?, Çıkacak ve Gelecek? 2023
Tecno Spark 10 Pro
Tecno Spark 10 Pro "PUBG Mobile" Kaç FPS Veriyor? 2023