Cytotec İle Gebeliğe Evde Son Vermek

Planlanmadan oluşan gebeliklerde, anne adaylarının bu gebeliği sonlandırmak istemesi gayet doğal bir olgudur. Kürtajın yasaklanması ile birlikte gebelik sonlandırma, daha da içinden çıkılmaz bir hal almıştır.

Cytotec İle Gebeliğe Evde Son Vermek
Cytotec İle Gebeliğe Evde Son Vermek seobaz
Bu içerik 794 kez okundu.
Reklam

            Planlanmadan oluşan gebeliklerde, anne adaylarının bu gebeliği sonlandırmak istemesi gayet doğal bir olgudur. Kürtajın yasaklanması ile birlikte gebelik sonlandırma, daha da içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Günümüzde kürtaj yapan klinikler var. Fakat bu kliniklerde de çok yüksek ücretlerle kürtaj yapılması söz konusu olduğundan, anne adayları iyice zora düşürülmektedir. Cytotec istenmeyen gebelikleri sonlandırmak için üretilen bir ilaçtır.

  Cytotec Nasıl Bir İlaçtır

 

            Cytotec olarak adlandırılan ilaç, düşük hapı olarak da biliniyor. Bugün dünyada, 50 ülkede bu ilacın kullanımı söz konusudur. Ülkemizde eczanelerde satışı yasaklanmış olan bu ilaç dusukhapimtr.org üzerinden sipariş edilebilmektedir. İlacın içeriğindeki etken maddeler, rahim kaslarını harekete geçirmektedir. Bu sayede rahim ağzı açılır. Rahim ağzı açıldığı için embriyonun tutunmasına imkân yoktur. Bu sebeple düşük gerçekleşir.

 

 Cytotec Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

            Kürtaj hapı olarak işlev gören Cytotec'in, anneye herhangi bir zararı yoktur. Bebek düşürme sırasında adet kanamasına benzer, fakat biraz daha ağrılı bir kanama gerçekleşecektir. Bu son derece normaldir. Çünkü ilaç rahim kaslarının açılmasını sağladığından, ağrı oluşumu doğaldır. Bu ilacı kullanacak olan hamilelerin, hamileliğin 10. veya en geç 12. haftasında olması gerekmektedir. Daha ileri safhadaki gebeliklerde, ilacın kullanımı büyük risk oluşturacaktır. İlacı kullanırken kusma, ishal ve ağrı yaşanması normaldir.

 

            Bebek düşürme hapı Cytotec'in kullanımı sırasında annenin yalnız olmaması önerilmektedir. Ayrıca ilaç kullanım sürecinde, canlı destek hattı aranarak bilgi alınabilir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500