Otomatik Sigara Sarma Makinesi Kullanımı

Otomatik Sigara Sarma Makinesi Kullanımı

Otomatik Sigara Sarma Makinesi Kullanımı
Otomatik Sigara Sarma Makinesi Kullanımı Bekir
Bu içerik 824 kez okundu.
Reklam

Otomatik Sigara Sarma Makinesi Kullanımı

                Son zamanlarda bir mühendislik ürünü olarak piyasaya sürülen tütün sarma makineleri pek çok kişi tarafından rağbet görmektedir. Elbette ki gün içerisinde daha verimli bir şekilde çalışabilmesi için, tütün nem miktarı büyük bir önem arz ediyor. http://www.sigarasarmamakinasi.web.tr/ Kullanıcılara elbette ki üretim yapan firma tarafından destek verilirken, bazı eğitimler ve kullanıma dair bilgiler de sunulmaktadır. İlk olarak, sigara sarma makinesi kapsamında yer alan bu otomatik cihazların çalışma sisteminden bahsedelim.

Nasıl çalışır?

                Bu cihaz, tütün haznesi, filtre haznesi, filtre tamburu, tütün besleme çarkları, tütün harman zamanı, kürek sistemi ve iticiler ile birlikte tasarlanmıştır. İlk olarak, tütün haznesi, gerekli nem oranı yakalanmış tütün ile doldurulmaktadır. Sonrasında ise 200-1000 adet fitre kapasitelerine sahip olan filtre haznesi, istenilen marka filtre ile doldurulmaktadır. Sonrasında ise sigaraya basılacak olan tütün miktarı, yoğunluğu ve sıkılığı ayarlanarak, cihaz aktif edilmelidir. Başlat butonuna bastığınızda, sizlerin ayarladığı ayarlara göre dolum işlemi başlayacaktır. İlk olarak, tütün besleme çarkları, dolumdan önce hazneyi tütün ile dolduracak, sonrasında ise hazne sıkışarak, tütün sarıma uygun hale getirilecek. Elbette ki tambur yardımı ile filtre de gerekli olan noktaya gelerek, bir itici yardımı ile sabitlenebilecek. Böylelikle sigara sarma makinesi çalışması gerçekleşirken, kürek yardımı ile dolum yapılarak, işlem tamamlanacaktır. Tambur yine dönmeye devam edip, 2. Filtreyi gerekli konuma getirecek diğer sistemlerde kullanılan sensörler yardımı ile aynı düzende çalışmasını sürdürecektir. Böylelikle ortalama olarak 3-5 saniye de bir dal sigara dolumu yapılmış olacaktır.

Ne kadar verimli çalışıyor?

                Elbette ki bahsettiğimiz otomatik elektrikli tütün sarma makinası diğer cihazlara göre oldukça fazla sigara sarımı yapabilse de, eğer ki ayarlar tam olarak düzenli yapılmaz ve tütün nem oranı ayarlanamazsa, maalesef makine birçok arıza yaparak, dolum işlemi zor olacaktır. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
İkili opsiyonlar ve Binatex ile yaşamım
Diyabetik ayak: ağrı hissi kaybı ağırlaştırmanın başlangıcıdır
Diyabetik ayak: ağrı hissi kaybı ağırlaştırmanın başlangıcıdır