Elektronik Sigara Konusunda Önemli Dezavantajlar !

Elektronik Sigara Konusunda Önemli Dezavantajlar !

Elektronik Sigara Konusunda Önemli Dezavantajlar !
Elektronik Sigara Konusunda Önemli Dezavantajlar ! Harun Güçlü
Bu içerik 463 kez okundu.
Reklam

Elektronik sigaranın dezavantajları var o zaman sigaradan farksız oluyor. Bu yorum tamamen yanlış olacak çünkü %100 yararlı olabilecek bir şey olmadığı en baştan iddia ediliyor. Sigaraya göre daha az zararlıdır.  Yani her şeyde olduğu gibi dezavantajları da olabilir. İlk olarak önemli bir dezavantaj olmasının yanı sıra tehlikeli anlar yaşanmasına da neden olabilir. Elektronik sigaraların kalite farkları olması nedeniyle parçaların yapması gerekenden işlemi farklı bir şekilde yapması ile örneğin propilen glikol adındaki kimyasal madde normal bir şekilde ısınıp buharlaşırsa herhangi bir zararı yok ancak rezistansında aşırı derecede ısınma olursa bu madde bir anda kanserojen bir madde haline gelecektir. Bu gibi bir dezavantajı olması tehlikeli sonuçlarında beraberinde getirebilir. Diğer bir avantajı ise pasif içici olan şahıslar için sigaraya göre çok daha az zararı oluyor. Eğer içici nikotin kullanmıyorsa çevresi için hiç zararı olmayacaktır. Ayrıca sigara içilmeyen alanlarda kullanılabilir.

E Sigara Sensör Arızası Verirse Ne Olur ?

E sigara tamamen bir elektronik sisteme sahip olması nedeniyle elektronik arızalar vermesi olası bir durumdur. Her açıdan cihazın kalitesine çıkan bu durum  yine kaliteden kaliteye değişmektedir. Sensör arızası olduğu zaman cihaz  sürekli olarak hava sensörünü çalıştırır bu da tüm sistemin aralıksız çalışmasına neden olacaktır. Bu konuda cihaz aşırı derecede ısınabilir. Sonuçta içerisinde bir batarya bulunan e sigara bu konuda tehlikeli olabilir. Atomizer adı verilen parçanın yaptığı işlem uzun süre yapılırsa ağır sonuçlar doğurabilir. Yani patlama ve yangın riski olabilir.

Kaliteli ve Hakiki Likit

Bazı kullanıcıların bu konuda az bilgisi olması nedeniyle bu duruma kesin bir açıklama getirerek noktayı koyalım. İlk olarak kaliteli bir e likit , kaliteli bir kutu içerisinde olur. Bandrolleri olması gerekiyor. MG seviyesi ile ilgili bir bilgi bulunması gerekir. Son kullanma tarihi kesinlikle yazmalıdır. Likit akışkan bir sıvıdır ancak akışkanlığı daha fazla veya az olması kalitesini göstermez. Standart bir akışkanlığı olması gerekir. Ne katı yağ gibi ne su gibi. Kapağında bir plastik kilit vardır ki bu da önemli bir durumdur.

Kaliteli likitler için güvenilir adres : http://www.esigaramarket.info

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük kızı düştü diye hastaneye getirdiler
Küçük kızı düştü diye hastaneye getirdiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler
Kendi nikahlarına eşofmanla geldiler