Su Tankı Kullanımının Faydaları Nelerdir?

Canlılara hayat veren suyun önemi ve kullanım alanları oldukça fazladır. İnsanoğlu, hayatları boyunca her alanda suyu kullanmaktadır. Temizlik, beslenme, sağlık gibi temel ihtiyaçlarda su başrolde yer almaktadır. Küresel ısınma beraberinde susuzluğu getirmektedir.
Bu haber 2016-08-28 19:30:16 eklenmiştir.

Canlılara hayat veren suyun önemi ve kullanım alanları oldukça fazladır. İnsanoğlu, hayatları boyunca her alanda suyu kullanmaktadır. Temizlik, beslenme, sağlık gibi temel ihtiyaçlarda su başrolde yer almaktadır. Küresel ısınma beraberinde susuzluğu getirmektedir. Dünya kaynaklarını doğru kullanarak susuzluğa önlem alınmalıdır.

                Belli zaman dilimlerinde yaşanacak kısa süreli susuzluğa çeşitli önlemler alınmalıdır. Su depoları, su tankı olarak da isimlendirilmektedir. Kısa süreli yaşanacak su kesintilerinde ve su kaynağının olmadığı yerlerde su ihtiyacını gidermek için su tankları tercih edilmektedir. Su tankı seçiminde,  su tankının kullanım amacı ve yerleştirileceği yer belirleyici başlıca faktörler arasında yer almaktadır. Polietilen su tankları, içme suyu ve temiz su kullanım alanları için en uygun su tankıdır. UV ışınlarına karşı dayanıklı olması önemlidir.

                Su tankı sadece su depolamak amacıyla kullanılmamaktadır. Aynı zamanda su tanklarında kimyasal madde de depolanabilmektedir. Fakat su tankları kimyasal madde depolamaya uygun özellikte olmalıdır. Yoğunluk bakımından fazla olan sıvıların depolanması için su tanklarının hammaddesi artırılmış olmalı ve yapı bakımından güçlü su tankları tercih edilmelidir.

                Binanın yapısına ve ihtiyaca uygun su tankı seçimi kullanım kolaylığı için önemlidir. Çeşitli boyutlarda ve estetik görünümlü su tanklarından uygun olanı seçilmelidir. Yeri dar fakat boyutu büyük olan su tankına ihtiyaç duyulan yapılarda, büyük boyutlarda ki su tankını dar alana yerleştirmek mümkün değildir. Böyle durumlarda yerinde montaj edilebilen su tankları tercih edilmelidir. Deponun ayakları, gövdesi ve yan bombeleri ayrı ayrı montaj edilecek alana getirilerek yerinde birleştirme yapılır. Ve su tankı tüm birleştirmeler sonucunda kullanıma hazır hale gelir.

                Günümüzde, su tesisatında yaşanılacak en ufak sorun bile kesintinin olmasına sebep olmaktadır. Su kesintilerinden en çok toplu yaşam yerleri etkilenmektedir. Fabrikalar, siteler, alışveriş merkezleri, hastaneler veya okullar gibi kalabalık insan topluluğunun bulunduğu yerlerde su kesintisine karşı su tankı kullanılarak önceden önlem alınması oldukça önemlidir.

                Yaz aylarının kurak geçtiği yerlerde daha çok ihtiyaç duyulan su tanklarının kullanımı tarım sektöründe oldukça yaygındır. Su tankları, su kaynağından uzakta olan tarım alanlarında sulama işi için kolaylık sağlamaktadır. Paslanmaz su tankları olduğu gibi polyester ve polietilen su tankları da bulunmaktadır. İhtiyaca uygun olanının seçilmesi su tankını uzun ömürlü kullanılmasına sebep olmaktadır. Su tankı alınırken, ihtiyacı karşılayacak boyutta olması ve yerleştirilecek yerin özelliği önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

                Su tankı, zor zamanları kolaylaştırmak ve su ihtiyacını gidermek için ideal üründür. Su tankı satın alınırken güvenilir markaların tercih edilmesi gerekmektedir. Suyun her alanda kullanıldığı unutulmamalıdır. Bu sebepten dolayı güvenilir markaların sağlıklı ve tescilli ürünlerinin kullanılması insan sağlığı için önemlidir. Dayanıklılık özelliği yüksek olması açısından tam yoğunlukta hammadde kullanılan su tanklarının ömrü daha uzundur. Bu sebepten dolayı su tankı seçiminde önemli bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

               

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAKALE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Sponsor Siteler
Haber 888 - Güncel haberler
© Copyright 2014 Haber 888. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
2015 Genel Seçim
İç Güvenlik Paketi
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
CHP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
MEB
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Sınav Sonuçları
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Barack Obama
hiton haber tesbih modelleri egemen haber dns