Dondurma Deyip Geçmeyin

Dondurma Deyip Geçmeyin
Dondurma Deyip Geçmeyin
Bu içerik 184 kez okundu.
Reklam

 

 

Yaz aylarında en çok dondurma tüketimi artıyor. Hatta günümüzde dondurma sadece bir yaz yiyeceği olarak da algılanmıyor. Bir tatlı olarak kabul edilen dondurma kışın en soğuk günleri hariç hemen her dönemde tüketiliyor. Dondurma markaları çeşitlerinin lezzetini, iştah açıcı görseller sayesinde artık web sitesi üzerinden bile insanlara aktarabiliyorlar. Televizyon ve sinemanın büyük ekranlarından adeta taşar gibi süzülen renk renk dondurmaların kışkırtıcı büyüsünden bahsetmiyoruz bile.

Dondurma firmaları görsel iletişimin dondurma gibi iştah ve lezzet duygularına birinci dereceden seslenen ürünler için ne kadar önemli olduğunun farkındalar. Bu yüzden gerek hareketli görüntülerde gerek grafik tasarım unsurlarında, bol bol iştah arttırıcı dondurma sunumları ve demonstrasyonları gösterilir. Sayısız renk çeşitlerine sahip olabilmeleri ve içine katılacak pek çok meyvenin cazip görsel sunumları gerek film formatında gerek sabit görsellerde satışı direkt etkileyecek bir unsur niteliği taşır. Çilekli bir dondurmanın masun davetine hayır diyebilecek kaç diyette olan insan vardır ki?

Bunu bilen çoğu reklam ajansı geliştirdiği reklam fikri ne olursa olsun söz konusu dondurma reklamıysa bol bol ürünü sergileyen senaryolar, görsel ilanlar hazırlar. Yazın sıcağından bunalmış kişiler bu reklamlarda çölde suya kavuşan vahabiler gibi dondurmaya kavuşurlar. Sonuç olarak dondurma, iyi görsellerle ve başarılı reklamlarla çok kolay satın alınan bir ürün konumundadır. Özellikle de yaz aylarında.

Dondurma, hem serinleme amaçlı yazın dışarda veya evde yiyebileceğimiz bir ürünken, hem de pek çok tatlının yanına yakışan bir joker tatlı adeta. Örneğin dondurmalı baklava, dondurmalı kadayıf. Bunlar herkesin zevkle tüketeceği tatlılar, öyle değil mi? Dondurma eğer doğal sütten ve gerçek şeker kullanılarak (glikoz şurubu değil) yapılırsa, ve şekerden çok meyve parçacıklarıyla tat eklenmeye çalışılırsa, kilo yapmadan serin serin yenecek bir yaz yiyeceğidir. Böyle bir dondurma çocuklara da rahatça yedirilebilir. Tüm dondurma severlere afiyet olsun.

Reklamcılık alanında derin uzmanlığa sahip ajanslar için dondurma kadar diğer pek çok ürünün de nasıl tanıtılması gerektiği konuları sır değildir. Ürünlerinize ve hizmetlerinize uygun reklam konseptini birlikte oluşturabiliriz.  Bize http://www.fikriorjin.com adresinde ulaşabilirsiniz.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor’dan Kim Elendi 26 Nisan 2016
Survivor’dan Kim Elendi 26 Nisan 2016
Samsung Gear S2 Akıllı Saati Heyecanlandırdı
Samsung Gear S2 Akıllı Saati Heyecanlandırdı